dňa 27.9.2018 sa uskutočnia schôdzky rodičovského združenia, na ktoré Vás pozývame

- 16.00 hod. - Plenárna schôdza v kinosále školy - len pre 1. ročník

- 16.30 hod. - Triedne schôdze

- 17.15 hod. - Zasadnutie Rady rodičov, učebňa A 310

- 18.00 - Zasadnutie Rady školy

• Maturita 2019

Kód školy: 633015

Základné informácie:

Organizáciu maturitných skúšok v školskom roku 2018/2019 upravuje školský zákon č. 245/2008 Z. z., vyhláška MŠ SR č. 318/2008 o ukončovaní štúdia na stredných školách v znení vyhlášky č. 209/2011 Z. z. a vyhlášky 113/2015 Z. z.,  zákon č.596/2003 Z.z. o štátnej správe v školstve.

• Odborný remeselnícky kemp elektrikárov v Plzni

SOUE v Plzni bolo poverené organizáciou Remeselníckeho kempu pre elektrikárov, ktorý sa uskutočnil v dňoch 19.6 až 22.6.2018. Zúčastnilo sa ho 16 žiakov, z ktorých dvaja žiaci z 1.D odboru mechatronika Adam KIEPEŠ a Denis BLAHO reprezentovali našu školu.

• Projekt Erasmus+
    Odborná stáž študentov v Talline

V dňoch 14.5. až 30.5. 2018 sa 12 študentov študijných odborov technické lýceum a mechanik počítačových sieti zúčastnilo odbornej stáže v medzinárodnom projekte Erasmus+ v Talline – Estónsko. Študenti mali možnosť poznať naozaj dynamické moderné hlavné mesto, kde bolo vidieť spojenie historickej časti mesta s modernou architektúrou 21. storočia tvorenej hlavne kombináciou skla a ocele. Odborná časť stáže sa realizovala v Polytechnickej škole - moderne vybavenej zameranej na technické odbory od fotografie, grafiky, programovania až po elektrotechniku. Naši študenti si postupne prešli jednotlivé odborné predmety danej školy, kde preukázali výborné odborné aj jazykové zručnosti.

• TULACK, JA Firma úspešná

TULACK JA Firma, pôsobila na Strednej odbornej škole v Handlovej v rámci voliteľného predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu v našej 5.A triede. Pripravili a zorganizovali sme výlety (Budapešť, Bachledova dolina), ktoré nadchli nielen našich študentov ale i učiteľov.

#JAML2017
(očami študentiek SOŠ Handlová)

Už ako malé deti sme verili v zázraky, ktoré môže život priniesť. Avšak nikdy by sa nám ani v tom najlepšom sne nesnívalo, že vyhráme súťaž. Súťaž, kde sa stretli tí najlepší z najlepších z celého Slovenska od východu až po západ. Súťaž, kde sme pocítili, aké náročné je vedieť urobiť ´´správne rozhodnutie“. Súťaž, ktorá nám priniesla v júni nielen mnoho skúseností a poznatkov, ale i prvé miesto a zároveň ponuku na septembrový pobyt v Belušských Slatinách (19.9.-22.9.2017). A tam sa odohrával náš príbeh JAML (=Junior Achievement Mladý líder).

Trval štyri dni, počas ktorých sme sa učili o tímovej práci. Štyri dni sme spoznávali nových ľudí, naberali skúsenosti. Učili sa, ako to v reálnom živote chodí. Táto skvelá príležitosť nám ukázala, že človek nemusí byť vždy na všetko sám. Niekedy je dobré nechať ostatných, aby vám podali pomocnú ruku a spolu našli riešenie. Počas pobytu sme sa taktiež naučili, aká je veľmi dôležitá dôvera, čo sme si uvedomili hneď v prvý deň, kedy takmer nikto nepoznal nikoho. Bolo by pre vás ľahké zveriť sa do rúk osobám, ktoré nepoznáte? Veru, ani pre nás to na začiatku nebolo, no spoločnými silami sme to zvládli a podržali sa nad hlbokou priepasťou nástrah.

Tak ako zodpovednosť a svedomitosť ,aj zábava mala vždy svoje miesto pri plnení rôznych úloh. Úloh, pri ktorých, keď sme počuli zadanie, sme len krútili hlavou a pýtali sa: „Ako toto zvládneme?“ Riešenie vždy prišlo nejako za pochodu a s pomocou mnohých šikovných hláv sme dokázali postaviť most z papiera , či zostrojiť prototyp na ochranu vajca z 3m pádu :-) .

Bolo to prvý krát, čo sme sa niečoho takého zúčastnili a môžeme povedať, že neľutujeme svoju účasť. Už len to, akých úžasných ľudí sme tam stretli nás nesmierne potešilo. A to, samozrejme, nehovoríme o skúsenostiach, ktoré nám JAML 2017 dal. Tešíme sa na ďalšie eventy. Zároveň sa chceme poďakovať celému JA staffu za krásne zážitky a pani profesorke Krónerovej, ktorá nás minulý školský rok pripravovala a sprevádzala programom JA Etika v podnikaní, a podporovala aj na celoslovenskom kole v Bratislave. Úprimne prajeme každému študentovi, aby dostal príležitosť, zažiť to čo my, pretože, verte nám, stojí to za to :-) !

Ema Beňová, Monika Balážiková , 3.A-oa bilingválna