SOŠ Handlová

 • "Čistá energia - zelené riešenie pre Európu"

  Tretie nadnárodné stretnutie spojené s krátkodobou školiacou aktivitou študentov sa v rámci projektu „Čistá energia- zelené riešenie pre Európu“ uskutočnilo na pôde partnerskej školy v Novej Gorici v Slovinsku v termíne 19. 03. - 23.03. 2018. Zúčastnilo sa ho všetkých sedem projektových partnerov.

  Na začiatku projektového stretnutia študenti jednotlivých partnerských škôl odprezentovali vopred pripravené prezentácie o čistej energii a o efektívnom využití obnoviteľných zdrojov energie v inteligentnej domácnosti.

  Čítať ďalej...  
 •  Darovanie krvi

  27. marec 2018 – na pôde našej školy sa uskutočnilo opäť darovanie krvi, výnimočná akcia. Študenti si uvedomili, že v živote človeka je veľmi dôležité všímať si aj iných, veď koľkí potrebujú pomoc od druhých. Krv znamená pre mnohých ľudí „dar života“, pretože podstupujú rôzne operácie, utrpeli úraz, či potrebujú krv pre liečbu svojho ochorenia. Vyše 50 študentov nabralo odvahu a rozhodli sa darovať krv. Odmena za tento nesebecký čin nebola materiálna, ale pocit vykonaného dobrého skutku ju určite prekonal. Vďaka nim si Národná transfúzna stanica Martin odniesla z našej školy nemalé množstvo vzácnej tekutiny, ktorá určite zachráni nejeden ľudský život.

  Čítať ďalej...  
 • Vážení rodičia,

  dňa 19.4.2018 o 16.00 hod. sa uskutočnia triedne schôdzky rodičovského združenia.

  Rada rodičov sa uskutoční 19.4.2018 o 17.00 hod. v učebni A310.

  Rada školy sa uskutoční 19.4.2018 o 18.00 hod. v učebni A310.

   
 • IX. ročník súťaže Ekonomický tím

  Dňa 28.3.2018 sa v audioučebni našej školy konal 9.ročník inovovanej súťaže "Ekonomický tím". Zúčastnilo sa jej 5 trojčlenných družstiev zo všetkých ročníkov a odborov, v ktorých je dominantným predmetom ekonomika.

  Súťažiace tímy riešili nielen odborné testy, ale hravou formou preukazovali svoju šikovnosť a zdatnosť v rôznych zábavných kolách, ktoré súviseli s ekonomikou (napr. doplňovačka, úlohy na odhad, reťazovka, znalosť krajín EÚ, prehľad o bankovkách, logách firiem, politikov , atď.).

  Čítať ďalej...  
 • Praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky

  Praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky sa bude konať v dňoch 16.4. až 19.4.2018 - organizácia PČOZ 2018

  Zoznam študentov je na nástenke bloku "A".

   
IT Akadémia


Nový študijný odbor pre školský rok 2018/2019
pre dievčatá aj chlapcov

2561 M Informačné a sieťové technológie

Od 1.9.2018 otvárame na SOŠ Handlová nový, informatický, študijný odbor 2561 M informačné a sieťové technológie. Ponúkame ho pre Teba v súlade s aktuálnymi a perspektívnymi potrebami priemyslu a trhu práce.

Viac o odbore Informačné a sieťové technológie - www, video

čítaj ďalej...

 

 

#JAML2017
(očami študentiek SOŠ Handlová)

Už ako malé deti sme verili v zázraky, ktoré môže život priniesť. Avšak nikdy by sa nám ani v tom najlepšom sne nesnívalo, že vyhráme súťaž. Súťaž, kde sa stretli tí najlepší z najlepších z celého Slovenska od východu až po západ. Súťaž, kde sme pocítili, aké náročné je vedieť urobiť ´´správne rozhodnutie“. Súťaž, ktorá nám priniesla v júni nielen mnoho skúseností a poznatkov, ale i prvé miesto a zároveň ponuku na septembrový pobyt v Belušských Slatinách (19.9.-22.9.2017). A tam sa odohrával náš príbeh JAML (=Junior Achievement Mladý líder).

Trval štyri dni, počas ktorých sme sa učili o tímovej práci. Štyri dni sme spoznávali nových ľudí, naberali skúsenosti. Učili sa, ako to v reálnom živote chodí. Táto skvelá príležitosť nám ukázala, že človek nemusí byť vždy na všetko sám. Niekedy je dobré nechať ostatných, aby vám podali pomocnú ruku a spolu našli riešenie. Počas pobytu sme sa taktiež naučili, aká je veľmi dôležitá dôvera, čo sme si uvedomili hneď v prvý deň, kedy takmer nikto nepoznal nikoho. Bolo by pre vás ľahké zveriť sa do rúk osobám, ktoré nepoznáte? Veru, ani pre nás to na začiatku nebolo, no spoločnými silami sme to zvládli a podržali sa nad hlbokou priepasťou nástrah.

Tak ako zodpovednosť a svedomitosť ,aj zábava mala vždy svoje miesto pri plnení rôznych úloh. Úloh, pri ktorých, keď sme počuli zadanie, sme len krútili hlavou a pýtali sa: „Ako toto zvládneme?“ Riešenie vždy prišlo nejako za pochodu a s pomocou mnohých šikovných hláv sme dokázali postaviť most z papiera , či zostrojiť prototyp na ochranu vajca z 3m pádu :-) .

Bolo to prvý krát, čo sme sa niečoho takého zúčastnili a môžeme povedať, že neľutujeme svoju účasť. Už len to, akých úžasných ľudí sme tam stretli nás nesmierne potešilo. A to, samozrejme, nehovoríme o skúsenostiach, ktoré nám JAML 2017 dal. Tešíme sa na ďalšie eventy. Zároveň sa chceme poďakovať celému JA staffu za krásne zážitky a pani profesorke Krónerovej, ktorá nás minulý školský rok pripravovala a sprevádzala programom JA Etika v podnikaní, a podporovala aj na celoslovenskom kole v Bratislave. Úprimne prajeme každému študentovi, aby dostal príležitosť, zažiť to čo my, pretože, verte nám, stojí to za to :-) !

Ema Beňová, Monika Balážiková , 3.A-oa bilingválna