• Umrholený Wrexham opäť privítal študentov z Handlovej

Šiesti študenti II. B triedy odboru grafik digitálnych médií a vyučujúce odborných informatických predmetov Mgr. Iveta Čapliarová a Ing. Alena Kubová sa v termíne od 4.11 do 18.11 2018 zúčastnili v rámci projektu Erasmus+ KA1 dvojtýždňovej odbornej stáže na strednej škole Colleg Cambria vo Veľkej Británii. Stáž bola zameraná najmä na odborné grafické predmety. Program poskytol študentom výuku anglického jazyka, workshopy zamerané na kresbu a maľbu, tvorbu animácií v grafickom štúdiu v Colwyn Bay, tvorbu videí, ich strihanie a prácu so zvukom v Deeside.

triedne schôdze Rady rodičovského združenia sa uskutočnia v týždni od 10. – 14. 12.2018.

Triedny učiteľ určí presný dátum a čas konania schôdze.

• Tematicke zážitkové vzdelávanie 2018

Študenti Strednej odbornej školy v Handlovej spoznávali v rámci tematického zážitkového vzdelávania významné miesta Slovenska z hľadiska histórie, dejín slovenského národa, kultúrnych pamiatok či prírodných vied. Zážitkovým vzdelávaním si rozvíjali svoju osobnosť, rozširovali poznatky, získavali zážitky.

• ZENIT v programovaní

Dňa 16. októbra 2018 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Zenit v programovaní. Súťaž prebieha v rovnakom termíne, čase a s rovnakými úlohami na celom Slovensku.

Na našej škole sa súťaže zúčastnili iba študenti 3. a 4. ročníka, teda iba v jednej kategórii A.

• Svet pred objektívom

V dňoch 8.10. až 12.10. sa 5 žiaci odboru grafik digitálnych médií spolu s dvomi vyučujúcimi zúčastnili odbornej stáže v Holandsku. Stáž bola zameraná, ako názov prezrádza, na fotografovanie. Študenti mali možnosť vidieť super modernú školu s vybavením, aké u nás vídať iba u profesionálnych fotografov, a tiež mali možnosť si toto vybavenie aj vlastnoručne vyskúšať. Bolo to počas workshopu, kde sa sami medzi sebou stylovali a fotili v téme „high society“. Taktiež si vyskúšali svoje zručnosti v kreslení, a samozrejme nechýbalo ani fotografovanie v meste. Najprv mali zachytiť život v meste Arnhem, kde sa projekt konal, a neskôr nafotiť architektúru a životný štýl v hlavnom meste Holandska, v Amsterdame. Amsterdam sa nám veľmi páčil a veľmi sme si užili atmosféru najmultikultúrnejšieho mesta Európy.

#JAML2017
(očami študentiek SOŠ Handlová)

Už ako malé deti sme verili v zázraky, ktoré môže život priniesť. Avšak nikdy by sa nám ani v tom najlepšom sne nesnívalo, že vyhráme súťaž. Súťaž, kde sa stretli tí najlepší z najlepších z celého Slovenska od východu až po západ. Súťaž, kde sme pocítili, aké náročné je vedieť urobiť ´´správne rozhodnutie“. Súťaž, ktorá nám priniesla v júni nielen mnoho skúseností a poznatkov, ale i prvé miesto a zároveň ponuku na septembrový pobyt v Belušských Slatinách (19.9.-22.9.2017). A tam sa odohrával náš príbeh JAML (=Junior Achievement Mladý líder).

Trval štyri dni, počas ktorých sme sa učili o tímovej práci. Štyri dni sme spoznávali nových ľudí, naberali skúsenosti. Učili sa, ako to v reálnom živote chodí. Táto skvelá príležitosť nám ukázala, že človek nemusí byť vždy na všetko sám. Niekedy je dobré nechať ostatných, aby vám podali pomocnú ruku a spolu našli riešenie. Počas pobytu sme sa taktiež naučili, aká je veľmi dôležitá dôvera, čo sme si uvedomili hneď v prvý deň, kedy takmer nikto nepoznal nikoho. Bolo by pre vás ľahké zveriť sa do rúk osobám, ktoré nepoznáte? Veru, ani pre nás to na začiatku nebolo, no spoločnými silami sme to zvládli a podržali sa nad hlbokou priepasťou nástrah.

Tak ako zodpovednosť a svedomitosť ,aj zábava mala vždy svoje miesto pri plnení rôznych úloh. Úloh, pri ktorých, keď sme počuli zadanie, sme len krútili hlavou a pýtali sa: „Ako toto zvládneme?“ Riešenie vždy prišlo nejako za pochodu a s pomocou mnohých šikovných hláv sme dokázali postaviť most z papiera , či zostrojiť prototyp na ochranu vajca z 3m pádu :-) .

Bolo to prvý krát, čo sme sa niečoho takého zúčastnili a môžeme povedať, že neľutujeme svoju účasť. Už len to, akých úžasných ľudí sme tam stretli nás nesmierne potešilo. A to, samozrejme, nehovoríme o skúsenostiach, ktoré nám JAML 2017 dal. Tešíme sa na ďalšie eventy. Zároveň sa chceme poďakovať celému JA staffu za krásne zážitky a pani profesorke Krónerovej, ktorá nás minulý školský rok pripravovala a sprevádzala programom JA Etika v podnikaní, a podporovala aj na celoslovenskom kole v Bratislave. Úprimne prajeme každému študentovi, aby dostal príležitosť, zažiť to čo my, pretože, verte nám, stojí to za to :-) !

Ema Beňová, Monika Balážiková , 3.A-oa bilingválna