dňa 27.9.2018 sa uskutočnia schôdzky rodičovského združenia, na ktoré Vás pozývame

- 16.00 hod. - Plenárna schôdza v kinosále školy - len pre 1. ročník

- 16.30 hod. - Triedne schôdze

- 17.15 hod. - Zasadnutie Rady rodičov, učebňa A 310

- 18.00 - Zasadnutie Rady školy

• Maturita 2019

Kód školy: 633015

Základné informácie:

Organizáciu maturitných skúšok v školskom roku 2018/2019 upravuje školský zákon č. 245/2008 Z. z., vyhláška MŠ SR č. 318/2008 o ukončovaní štúdia na stredných školách v znení vyhlášky č. 209/2011 Z. z. a vyhlášky 113/2015 Z. z.,  zákon č.596/2003 Z.z. o štátnej správe v školstve.

• Odborný remeselnícky kemp elektrikárov v Plzni

SOUE v Plzni bolo poverené organizáciou Remeselníckeho kempu pre elektrikárov, ktorý sa uskutočnil v dňoch 19.6 až 22.6.2018. Zúčastnilo sa ho 16 žiakov, z ktorých dvaja žiaci z 1.D odboru mechatronika Adam KIEPEŠ a Denis BLAHO reprezentovali našu školu.

• Projekt Erasmus+
    Odborná stáž študentov v Talline

V dňoch 14.5. až 30.5. 2018 sa 12 študentov študijných odborov technické lýceum a mechanik počítačových sieti zúčastnilo odbornej stáže v medzinárodnom projekte Erasmus+ v Talline – Estónsko. Študenti mali možnosť poznať naozaj dynamické moderné hlavné mesto, kde bolo vidieť spojenie historickej časti mesta s modernou architektúrou 21. storočia tvorenej hlavne kombináciou skla a ocele. Odborná časť stáže sa realizovala v Polytechnickej škole - moderne vybavenej zameranej na technické odbory od fotografie, grafiky, programovania až po elektrotechniku. Naši študenti si postupne prešli jednotlivé odborné predmety danej školy, kde preukázali výborné odborné aj jazykové zručnosti.

• TULACK, JA Firma úspešná

TULACK JA Firma, pôsobila na Strednej odbornej škole v Handlovej v rámci voliteľného predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu v našej 5.A triede. Pripravili a zorganizovali sme výlety (Budapešť, Bachledova dolina), ktoré nadchli nielen našich študentov ale i učiteľov.

Vyhodnotenie úspešnej spolupráce s SOU elektrotechnickým v Plzni

Dňa 14.2.2018 sme privítali vedenie partnerskej školy SOUe z Plzne zastúpenej riaditeľom školy Ing. Jaroslavom Černým a jeho zástupcom Bohumírom Sobotkom a vedúcu odboru školstva, mládeže a športu Plzeňského kraja JUDr. Jaroslavu Havlíčkovú. Stalo sa tak pri príležitosti desiateho výročia vzájomnej spolupráce vytvorenej s cieľom vzájomného učenia sa, výmeny skúseností na európskej úrovni a získania nových prístupov smerujúcich k vyššej kvalite odborného vzdelávania, ktorá zodpovedá potrebám trhu práce a ponúka viac príležitostí pre mladých ľudí.

Posúdenie významu tohto strategického partnerstva a dosiahnutých výsledkov sa uskutočnilo na plánovanom seminári s témou „Odborné vzdelávanie a príprava v systéme duálneho vzdelávania“. Na podujatí boli prezentované doterajšie skúsenosti obidvoch škôl s medzisektorovou odbornou prípravou na povolanie, s duálnym vzdelávaním, s možnosťami ako dosiahnuť lepšiu synergiu medzi oblasťami praktickej prípravy žiakov a svetom práce, ale tiež sa rokovalo o podpore rozvíjania kompetencií učiteľov a posilnení profilu učiteľského povolania. Dôležitým bodom programu bola dohoda o plánovaní budúcej spolupráce formou výmeny osvedčených postupov a spoločných vzdelávacích podujatí a súťaží pre žiakov aj pedagógov.

Okrem štandardných foriem spolupráce boli vyzdvihnuté aj všetky realizované formy partnerstva v medzinárodnom programe Erasmus plus v partnerských aj v mobilitných projektoch, ktorých počet už tiež presahuje desiatku.

V závere seminára sme s potešením mohli skonštatovať, že naše partnerstvo bolo pre zvýšenie kvality odborného vzdelávania a prípravy obrovským prínosom a má zmysel v ňom pokračovať aj v budúcnosti.

Ing. Mária Beňušová, zástupkyňa riaditeľa školy