• UPOZORNENIE – opravný termín EČ a PFIČ.

Opravný termín externej časti a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky september 2018 - určenie miesta konania

•  Informácie pre uchádzačov pomaturitného štúdia

6851 N sociálno - právna činnosť

Všetky prihlášky na pomaturitné štúdium posielajte na adresu: SOŠ Handlová, Lipová 8,972 51 Handlová.

Prihlášky na pomaturitné štúdium musia byť potvrdené lekárom a prikladajte k nim overené kópie maturitného vysvedčenia. Posielajte ich do 31.7.2018.

• Odborný remeselnícky kemp elektrikárov v Plzni

SOUE v Plzni bolo poverené organizáciou Remeselníckeho kempu pre elektrikárov, ktorý sa uskutočnil v dňoch 19.6 až 22.6.2018. Zúčastnilo sa ho 16 žiakov, z ktorých dvaja žiaci z 1.D odboru mechatronika Adam KIEPEŠ a Denis BLAHO reprezentovali našu školu.

• Projekt Erasmus+
    Odborná stáž študentov v Talline

V dňoch 14.5. až 30.5. 2018 sa 12 študentov študijných odborov technické lýceum a mechanik počítačových sieti zúčastnilo odbornej stáže v medzinárodnom projekte Erasmus+ v Talline – Estónsko. Študenti mali možnosť poznať naozaj dynamické moderné hlavné mesto, kde bolo vidieť spojenie historickej časti mesta s modernou architektúrou 21. storočia tvorenej hlavne kombináciou skla a ocele. Odborná časť stáže sa realizovala v Polytechnickej škole - moderne vybavenej zameranej na technické odbory od fotografie, grafiky, programovania až po elektrotechniku. Naši študenti si postupne prešli jednotlivé odborné predmety danej školy, kde preukázali výborné odborné aj jazykové zručnosti.

Úspešný grafik z Handlovej

V dňoch 31.3. a 1.4. sa konala na FIIT v Bratislave celoštátna konferencia JuniorInternet 2017, ktorá je odrazovým mostíkom pre mladých kreatívnych ľudí v oblasti dizajnu, tvorby webových stránok a aplikácií. Pre súťažiacich je pripravených 6 kategórií - JuniorWeb, JuniorApp, JuniorDizajn, JuniorBlog, JuniorLaern a JuniorText.

Z našej školy sa tento rok do súťaže zapojili traja žiaci, z ktorých porota vybrala v rámci hodnotenia v neverejnom kole žiaka 1.B triedy odboru grafik digitálnych médií Ivana Hoanga.

Ivan sa do súťaže zapojil so svojimi grafickými prácami vytvorenými na grafickom tablete. V Bratislave si tieto práce objahoval pred odbornou porotou a ďalšími súťažiacimi. Na konferencii bol pripravený bohatý program, plný prednášok, diskusií a prezentácií. Počas konferencie je možné nájsť si priateľov s rovnakými záujmami, nadviazať cenné kontakty alebo dohodnúť spoluprácu na projektoch.

Ďakujeme Ivanovi za reprezentáciu školy