• "Čistá energia - zelené riešenie pre Európu"

Tretie nadnárodné stretnutie spojené s krátkodobou školiacou aktivitou študentov sa v rámci projektu „Čistá energia- zelené riešenie pre Európu“ uskutočnilo na pôde partnerskej školy v Novej Gorici v Slovinsku v termíne 19. 03. - 23.03. 2018. Zúčastnilo sa ho všetkých sedem projektových partnerov.

Na začiatku projektového stretnutia študenti jednotlivých partnerských škôl odprezentovali vopred pripravené prezentácie o čistej energii a o efektívnom využití obnoviteľných zdrojov energie v inteligentnej domácnosti.

•  Darovanie krvi

27. marec 2018 – na pôde našej školy sa uskutočnilo opäť darovanie krvi, výnimočná akcia. Študenti si uvedomili, že v živote človeka je veľmi dôležité všímať si aj iných, veď koľkí potrebujú pomoc od druhých. Krv znamená pre mnohých ľudí „dar života“, pretože podstupujú rôzne operácie, utrpeli úraz, či potrebujú krv pre liečbu svojho ochorenia. Vyše 50 študentov nabralo odvahu a rozhodli sa darovať krv. Odmena za tento nesebecký čin nebola materiálna, ale pocit vykonaného dobrého skutku ju určite prekonal. Vďaka nim si Národná transfúzna stanica Martin odniesla z našej školy nemalé množstvo vzácnej tekutiny, ktorá určite zachráni nejeden ľudský život.

dňa 19.4.2018 o 16.00 hod. sa uskutočnia triedne schôdzky rodičovského združenia.

Rada rodičov sa uskutoční 19.4.2018 o 17.00 hod. v učebni A310.

Rada školy sa uskutoční 19.4.2018 o 18.00 hod. v učebni A310.

• IX. ročník súťaže Ekonomický tím

Dňa 28.3.2018 sa v audioučebni našej školy konal 9.ročník inovovanej súťaže "Ekonomický tím". Zúčastnilo sa jej 5 trojčlenných družstiev zo všetkých ročníkov a odborov, v ktorých je dominantným predmetom ekonomika.

Súťažiace tímy riešili nielen odborné testy, ale hravou formou preukazovali svoju šikovnosť a zdatnosť v rôznych zábavných kolách, ktoré súviseli s ekonomikou (napr. doplňovačka, úlohy na odhad, reťazovka, znalosť krajín EÚ, prehľad o bankovkách, logách firiem, politikov , atď.).

• Praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky

Praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky sa bude konať v dňoch 16.4. až 19.4.2018 - organizácia PČOZ 2018

Zoznam študentov je na nástenke bloku "A".

Odbory pre prvákov v školskom roku 2018/2019

Pre školský rok 2018/2019 otvárame nasledujúce študijné a učebné odbory:

5-ročný študijný odbor:

6317 M 74 obchodná akadémia - bilingválne štúdium
odborné vzdelávanie v anglickom a v nemeckom jazyku pre chlapcov aj dievčatá z 8. a 9. ročníka ZŠ

4-ročné študijné odbory:

2561 M informačné a sieťové technológie - nový odbor
3918 M technické lýceum
2675 M elektrotechnika
2679 K mechanik mechatronik DUÁLNE VZDELÁVANIE vo firmách Brose a GeWis
2682 K mechanik počítačových sietí
3447 K grafik digitálnych médií

3-ročné učebné odbory:

6475 H 00 technicko-administratívny pracovník
2466 H 02 mechanik opravár - stroje a zariadenia DUÁLNE VZDELÁVANIE vo firme Scheuch s.r.o.
2176 H mechanik banských prevádzok DUÁLNE VZDELÁVANIE vo firme Hornonitrianske bane Prievidza a.s.
2683 H 11 elektromechanik - silnoprúdová technika DUÁLNE VZDELÁVANIE vo firme Hornonitrianske bane Prievidza a.s.