• UPOZORNENIE – opravný termín EČ a PFIČ.

Opravný termín externej časti a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky september 2018 - určenie miesta konania

•  Informácie pre uchádzačov pomaturitného štúdia

6851 N sociálno - právna činnosť

Všetky prihlášky na pomaturitné štúdium posielajte na adresu: SOŠ Handlová, Lipová 8,972 51 Handlová.

Prihlášky na pomaturitné štúdium musia byť potvrdené lekárom a prikladajte k nim overené kópie maturitného vysvedčenia. Posielajte ich do 31.7.2018.

• Odborný remeselnícky kemp elektrikárov v Plzni

SOUE v Plzni bolo poverené organizáciou Remeselníckeho kempu pre elektrikárov, ktorý sa uskutočnil v dňoch 19.6 až 22.6.2018. Zúčastnilo sa ho 16 žiakov, z ktorých dvaja žiaci z 1.D odboru mechatronika Adam KIEPEŠ a Denis BLAHO reprezentovali našu školu.

• Projekt Erasmus+
    Odborná stáž študentov v Talline

V dňoch 14.5. až 30.5. 2018 sa 12 študentov študijných odborov technické lýceum a mechanik počítačových sieti zúčastnilo odbornej stáže v medzinárodnom projekte Erasmus+ v Talline – Estónsko. Študenti mali možnosť poznať naozaj dynamické moderné hlavné mesto, kde bolo vidieť spojenie historickej časti mesta s modernou architektúrou 21. storočia tvorenej hlavne kombináciou skla a ocele. Odborná časť stáže sa realizovala v Polytechnickej škole - moderne vybavenej zameranej na technické odbory od fotografie, grafiky, programovania až po elektrotechniku. Naši študenti si postupne prešli jednotlivé odborné predmety danej školy, kde preukázali výborné odborné aj jazykové zručnosti.

JA Social Innovation Camp

Nezisková vzdelávacia organizácia JA Slovensko 9. februára 2017 zorganizovala v Bratislave celoslovenskú súťaž pre 100 študentov stredných škôl pod názvom JA Social Innovation Camp.

Súťaž bola pre všetkých študentov výbornou školou, kde sa mohli precvičiť v analytickom myslení, komunikácii a prezentácii, ktoré určite využijú vo svojich budúcich profesiách. V rámci súťaže pracovali študenti v zmiešaných tímoch na reálnej podnikateľskej výzve. Ich úlohou bolo nájsť najlepšie riešenie na ľubovoľný sociálny problém na území SR a prezentovať ho pred odbornou porotou. Pri riešení výzvy študenti spolupracovali s konzultantmi z praxe. Našu školu úspešne reprezentovali študentky zo 4.A triedy (bilingválna obchodná akadémia): Zuzana Oravcová, Natália Chudá, Natália Klopanová a Michaela Rudzanová.

Ing. D. Krónerová