• Angličtinár roka - Best in English 2018

Dňa 30. 11. 2018 sa na SOŠ Handlová uskutočnil ďalší ročník celoeurópskej súťaže Angličtinár roka (Best in English). Pointou súťaže je absolvovanie 60 minútového on-line testu pokrývajúceho vedomosti v rozsahu úrovní B1 až C1 spoločného európskeho referenčného rámca. V tomto roku sa do súťaže zapojilo 922 stredných škôl a 21 110 študentov z 30 štátov, v rámci SR to bolo 123 stredných škôl a 2 700 študentov.

A ako sa darilo našim študentom?

• Návšteva súdneho pojednávania

V rámci školskej protidrogovej prevencie a predmetu odborná prax a právo v študijnom odbore sociálno-právna činnosť, predmetu právna náuka v študijnom odbore bilingválna obchodná akadémia sme sa zúčastnili 12.12.2018 súdneho pojednávania na okresnom súde v Prievidzi. Trestnoprávne pojednávanie viedol JUDr. Pavol Bielik v trestnej veci prečinu narušenia osobnej slobody a zločinu vyhrážania.

• Celodenná stáž na právnickej fakulte Trnavskej univerzity

Celodenná stáž na právnickej fakulte Trnavskej univerzity sa uskutočnila dňa 29. novembra 2018. Stáže sa zúčastnili žiaci III.A triedy a I.S triedy.

Žiaci mali možnosť si vyskúšať reálny priebeh celodenných prednášok na právnickej fakulte. Témy boli zamerané na ústavné právo, trestné právo , občianske právo, ľudské práva, zákon o ochrane spotrebiteľa a povinnosti očkovania v SR. Medzi jednotlivými prednáškami Trnavská univerzita našim žiakom poskytla občerstvenie.

• Školské kolo olympiády ľudských práv

Dňa 5. decembra 2018 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády ľudských práv, ktorého sa zúčastnili žiaci III.A triedy. Otázky boli zostavené v súlade s požiadavkami témy „30. výročie Nežnej revolúcie“ .

VIII .ročník súťaže Ekonomický tím

Dňa 21.3.2017 sa v audio učebni našej školy konal 8. ročník inovovanej súťaže "Ekonomický tím". Zúčastnilo sa jej 6 trojčlenných družstiev zo všetkých ročníkov a odborov, v ktorých je dominantným predmetom ekonomika.

Súťažiace tímy riešili nielen odborné testy, ale hravou formou preukazovali svoju šikovnosť a zdatnosť v rôznych zábavných kolách, ktoré súviseli s ekonomikou( napr. doplňovačka, úlohy na odhad, presnosť, znalosť krajín EÚ, prehľad o úradných jazykoch, v logách firiem, politikov , atď.).

Súťaž moderovala Ing. Eva Turzová. Porotu tvorili Ing. J. Kubáleková, A. Madajová a L. Lúčková (obe z triedy II.S).

Prehľad výsledkov:

1. miesto - V.L - odbor BOA (Hrdý, Molnárová , Orságová) - získali 82 bodov
2. miesto - II.A - odbor BOA (Bieliková, Kovácsová ,Drexler) - získali 81 bodov
3. miesto - IV.A - odbor BOA (Kucejová, Vojčíková, Zimerman) - získali 80 bodov

Poďakovanie za pekné výkony patrí nielen víťazným tímom, ale aj ostatným zúčastneným tímom.

Ing. E. Turzová