• UPOZORNENIE – opravný termín EČ a PFIČ.

Opravný termín externej časti a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky september 2018 - určenie miesta konania

•  Informácie pre uchádzačov pomaturitného štúdia

6851 N sociálno - právna činnosť

Všetky prihlášky na pomaturitné štúdium posielajte na adresu: SOŠ Handlová, Lipová 8,972 51 Handlová.

Prihlášky na pomaturitné štúdium musia byť potvrdené lekárom a prikladajte k nim overené kópie maturitného vysvedčenia. Posielajte ich do 31.7.2018.

• Odborný remeselnícky kemp elektrikárov v Plzni

SOUE v Plzni bolo poverené organizáciou Remeselníckeho kempu pre elektrikárov, ktorý sa uskutočnil v dňoch 19.6 až 22.6.2018. Zúčastnilo sa ho 16 žiakov, z ktorých dvaja žiaci z 1.D odboru mechatronika Adam KIEPEŠ a Denis BLAHO reprezentovali našu školu.

• Projekt Erasmus+
    Odborná stáž študentov v Talline

V dňoch 14.5. až 30.5. 2018 sa 12 študentov študijných odborov technické lýceum a mechanik počítačových sieti zúčastnilo odbornej stáže v medzinárodnom projekte Erasmus+ v Talline – Estónsko. Študenti mali možnosť poznať naozaj dynamické moderné hlavné mesto, kde bolo vidieť spojenie historickej časti mesta s modernou architektúrou 21. storočia tvorenej hlavne kombináciou skla a ocele. Odborná časť stáže sa realizovala v Polytechnickej škole - moderne vybavenej zameranej na technické odbory od fotografie, grafiky, programovania až po elektrotechniku. Naši študenti si postupne prešli jednotlivé odborné predmety danej školy, kde preukázali výborné odborné aj jazykové zručnosti.

Vitajte v našom regióne 2017

Nezisková vzdelávacia organizácia JA Slovensko zorganizovala 26. apríla 2017 celoslovenskú súťaž Vitajte v našom regióne, ktorá sa konala v žilinskom obchodnom centre Mirage .Zúčastnilo sa jej rekordných 46 tímov (cca 230 žiakov) .Súťažilo sa vo viacerých kategóriách a o víťazoch rozhodovala odborná porota, ktorá hodnotila prezentáciu regiónov, produkty cestovného ruchu a prezentačné schopnosti študentov.

Súťaže sa zúčastnili aj žiaci SOŠ zo 4.A triedy: Linda Mihaliková , Kristián Mokrý, Ema Rudinská, Michaela Rudzanová, Zuzana Oravcová , ktorí veľmi dobre reprezentovali a zviditeľnili školu s projektom Potulky Pohroním. Poďakovanie patrí aj Viliamovi Drábovi (4.A –video nahrávka) a grafikom z 3.B triedy, ktorí pod vedením Mgr. I. Čapliarovej pre súťažný tím pripravili zaujímavé a vkusné propagačné materiály.

Sponzorsky tím podporili : Tatranwood, s.r.o., Hliník nad Hronom, Zveropark Revištské Podzámčie, TIK Handlová. Všetkým srdečne ďakujeme!

Ing. Darina Krónerová