dňa 27.9.2018 sa uskutočnia schôdzky rodičovského združenia, na ktoré Vás pozývame

- 16.00 hod. - Plenárna schôdza v kinosále školy - len pre 1. ročník

- 16.30 hod. - Triedne schôdze

- 17.15 hod. - Zasadnutie Rady rodičov, učebňa A 310

- 18.00 - Zasadnutie Rady školy

• Maturita 2019

Kód školy: 633015

Základné informácie:

Organizáciu maturitných skúšok v školskom roku 2018/2019 upravuje školský zákon č. 245/2008 Z. z., vyhláška MŠ SR č. 318/2008 o ukončovaní štúdia na stredných školách v znení vyhlášky č. 209/2011 Z. z. a vyhlášky 113/2015 Z. z.,  zákon č.596/2003 Z.z. o štátnej správe v školstve.

• Odborný remeselnícky kemp elektrikárov v Plzni

SOUE v Plzni bolo poverené organizáciou Remeselníckeho kempu pre elektrikárov, ktorý sa uskutočnil v dňoch 19.6 až 22.6.2018. Zúčastnilo sa ho 16 žiakov, z ktorých dvaja žiaci z 1.D odboru mechatronika Adam KIEPEŠ a Denis BLAHO reprezentovali našu školu.

• Projekt Erasmus+
    Odborná stáž študentov v Talline

V dňoch 14.5. až 30.5. 2018 sa 12 študentov študijných odborov technické lýceum a mechanik počítačových sieti zúčastnilo odbornej stáže v medzinárodnom projekte Erasmus+ v Talline – Estónsko. Študenti mali možnosť poznať naozaj dynamické moderné hlavné mesto, kde bolo vidieť spojenie historickej časti mesta s modernou architektúrou 21. storočia tvorenej hlavne kombináciou skla a ocele. Odborná časť stáže sa realizovala v Polytechnickej škole - moderne vybavenej zameranej na technické odbory od fotografie, grafiky, programovania až po elektrotechniku. Naši študenti si postupne prešli jednotlivé odborné predmety danej školy, kde preukázali výborné odborné aj jazykové zručnosti.

• TULACK, JA Firma úspešná

TULACK JA Firma, pôsobila na Strednej odbornej škole v Handlovej v rámci voliteľného predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu v našej 5.A triede. Pripravili a zorganizovali sme výlety (Budapešť, Bachledova dolina), ktoré nadchli nielen našich študentov ale i učiteľov.

Vitajte v našom regióne 2017

Nezisková vzdelávacia organizácia JA Slovensko zorganizovala 26. apríla 2017 celoslovenskú súťaž Vitajte v našom regióne, ktorá sa konala v žilinskom obchodnom centre Mirage .Zúčastnilo sa jej rekordných 46 tímov (cca 230 žiakov) .Súťažilo sa vo viacerých kategóriách a o víťazoch rozhodovala odborná porota, ktorá hodnotila prezentáciu regiónov, produkty cestovného ruchu a prezentačné schopnosti študentov.

Súťaže sa zúčastnili aj žiaci SOŠ zo 4.A triedy: Linda Mihaliková , Kristián Mokrý, Ema Rudinská, Michaela Rudzanová, Zuzana Oravcová , ktorí veľmi dobre reprezentovali a zviditeľnili školu s projektom Potulky Pohroním. Poďakovanie patrí aj Viliamovi Drábovi (4.A –video nahrávka) a grafikom z 3.B triedy, ktorí pod vedením Mgr. I. Čapliarovej pre súťažný tím pripravili zaujímavé a vkusné propagačné materiály.

Sponzorsky tím podporili : Tatranwood, s.r.o., Hliník nad Hronom, Zveropark Revištské Podzámčie, TIK Handlová. Všetkým srdečne ďakujeme!

Ing. Darina Krónerová