• Exkurzia do Osvenčimu

Dňa 12. novembra 2018 51 študentov našej školy spolu s dvoma pedagógmi navštívilo najväčší nacistický vyhladzovací tábor Auschwitz - Birkenau v Osvienčime.

• Umrholený Wrexham opäť privítal študentov z Handlovej

Šiesti študenti II. B triedy odboru grafik digitálnych médií a vyučujúce odborných informatických predmetov Mgr. Iveta Čapliarová a Ing. Alena Kubová sa v termíne od 4.11 do 18.11 2018 zúčastnili v rámci projektu Erasmus+ KA1 dvojtýždňovej odbornej stáže na strednej škole Colleg Cambria vo Veľkej Británii. Stáž bola zameraná najmä na odborné grafické predmety. Program poskytol študentom výuku anglického jazyka, workshopy zamerané na kresbu a maľbu, tvorbu animácií v grafickom štúdiu v Colwyn Bay, tvorbu videí, ich strihanie a prácu so zvukom v Deeside.

triedne schôdze Rady rodičovského združenia sa uskutočnia v týždni od 10. – 14. 12.2018.

Triedny učiteľ určí presný dátum a čas konania schôdze.

• Tematicke zážitkové vzdelávanie 2018

Študenti Strednej odbornej školy v Handlovej spoznávali v rámci tematického zážitkového vzdelávania významné miesta Slovenska z hľadiska histórie, dejín slovenského národa, kultúrnych pamiatok či prírodných vied. Zážitkovým vzdelávaním si rozvíjali svoju osobnosť, rozširovali poznatky, získavali zážitky.

• ZENIT v programovaní

Dňa 16. októbra 2018 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Zenit v programovaní. Súťaž prebieha v rovnakom termíne, čase a s rovnakými úlohami na celom Slovensku.

Na našej škole sa súťaže zúčastnili iba študenti 3. a 4. ročníka, teda iba v jednej kategórii A.

Víťazstvo študentiek SOŠ Handlová

Až 43 tímov z celého Slovenska sa zapojilo do súťaže „Vedieť sa správne rozhodnúť“, ktorú každoročne organizuje nezisková vzdelávacia organizácia JA Slovensko pre študentov stredných škôl zapojených do programu JA Etika v podnikaní. Súťaž pozostávala z dvoch kôl, pričom v prvom korešpondenčnom kole študenti riešili prípadovú štúdiu, na základe ktorej odborná porota rozhodla o finalistoch.

Do finále, ktoré sa konalo 6.6.2017 v priestoroch firmy HP Bratislava sa prebojovali aj dva naše tímy: Ema Beňová, Monika Balážiková (2.A – bilingválna oa) a Matúš Komár, Daniel Radosa (2.B –odbor gdm). Naše tímy sa vo finále skvele prezentovali a rozhodnutím odbornej poroty sa víťazkami tohtoročného, už 13. ročníka celoslovenskej súťaže Vedieť sa správne rozhodnúť sa stali študentky našej školy: Ema Beňová a Monika Balážiková. Gratulujeme!

Ing. Darina Krónerová