• Exkurzia do Osvenčimu

Dňa 12. novembra 2018 51 študentov našej školy spolu s dvoma pedagógmi navštívilo najväčší nacistický vyhladzovací tábor Auschwitz - Birkenau v Osvienčime.

• Umrholený Wrexham opäť privítal študentov z Handlovej

Šiesti študenti II. B triedy odboru grafik digitálnych médií a vyučujúce odborných informatických predmetov Mgr. Iveta Čapliarová a Ing. Alena Kubová sa v termíne od 4.11 do 18.11 2018 zúčastnili v rámci projektu Erasmus+ KA1 dvojtýždňovej odbornej stáže na strednej škole Colleg Cambria vo Veľkej Británii. Stáž bola zameraná najmä na odborné grafické predmety. Program poskytol študentom výuku anglického jazyka, workshopy zamerané na kresbu a maľbu, tvorbu animácií v grafickom štúdiu v Colwyn Bay, tvorbu videí, ich strihanie a prácu so zvukom v Deeside.

triedne schôdze Rady rodičovského združenia sa uskutočnia v týždni od 10. – 14. 12.2018.

Triedny učiteľ určí presný dátum a čas konania schôdze.

• Tematicke zážitkové vzdelávanie 2018

Študenti Strednej odbornej školy v Handlovej spoznávali v rámci tematického zážitkového vzdelávania významné miesta Slovenska z hľadiska histórie, dejín slovenského národa, kultúrnych pamiatok či prírodných vied. Zážitkovým vzdelávaním si rozvíjali svoju osobnosť, rozširovali poznatky, získavali zážitky.

• ZENIT v programovaní

Dňa 16. októbra 2018 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Zenit v programovaní. Súťaž prebieha v rovnakom termíne, čase a s rovnakými úlohami na celom Slovensku.

Na našej škole sa súťaže zúčastnili iba študenti 3. a 4. ročníka, teda iba v jednej kategórii A.

Štart vo svete podnikania

Študenti z 5.A, odbor bilingválna obchodná akadémia SOŠ Handlová, začínajú rozvíjať svoje podnikateľské zručnosti. Absolvovali školenie manažmentu, ktoré bolo realizované praktickou a kreatívnou formou.

Zamestnanci spoločnosti AT&T Bratislava odovzdali študentom na školení v Banskej Bystrici dňa 24.10.2017 svoje skúsenosti z oblasti projektového a krízového riadenia, marketingu a financií. Nechýbali ani rady ako zvládať problémy v tíme. Príprava na reálne problémy v podnikateľskom prostredí prebehla metódou learning by doing, kde študenti riešili v tímoch problémy z rôznych oblastí, ktoré počas podnikania môžu nastať. Za našu školskú JA Firmu TULACK sa zúčastnili školenia 3 študentky (N. Chudá, E. Rudinská, M. Rudzanová).

Spoločné reakcie všetkých študentiek : „Bolo to zaujímavé, podnetné, spoznali sme množstvo nových ľudí, a výborné bolo, že sme s nimi dokázali komunikovať, spolupracovať a dohodnúť sa na riešeniach zadaných úloh. Prístup manažérov z AT&T bol super.“

JA Firma TULACK je pripravená a môže rozbehnúť svoje podnikateľské aktivity.

Ing. D. Krónerová