• "Čistá energia - zelené riešenie pre Európu"

Tretie nadnárodné stretnutie spojené s krátkodobou školiacou aktivitou študentov sa v rámci projektu „Čistá energia- zelené riešenie pre Európu“ uskutočnilo na pôde partnerskej školy v Novej Gorici v Slovinsku v termíne 19. 03. - 23.03. 2018. Zúčastnilo sa ho všetkých sedem projektových partnerov.

Na začiatku projektového stretnutia študenti jednotlivých partnerských škôl odprezentovali vopred pripravené prezentácie o čistej energii a o efektívnom využití obnoviteľných zdrojov energie v inteligentnej domácnosti.

•  Darovanie krvi

27. marec 2018 – na pôde našej školy sa uskutočnilo opäť darovanie krvi, výnimočná akcia. Študenti si uvedomili, že v živote človeka je veľmi dôležité všímať si aj iných, veď koľkí potrebujú pomoc od druhých. Krv znamená pre mnohých ľudí „dar života“, pretože podstupujú rôzne operácie, utrpeli úraz, či potrebujú krv pre liečbu svojho ochorenia. Vyše 50 študentov nabralo odvahu a rozhodli sa darovať krv. Odmena za tento nesebecký čin nebola materiálna, ale pocit vykonaného dobrého skutku ju určite prekonal. Vďaka nim si Národná transfúzna stanica Martin odniesla z našej školy nemalé množstvo vzácnej tekutiny, ktorá určite zachráni nejeden ľudský život.

dňa 19.4.2018 o 16.00 hod. sa uskutočnia triedne schôdzky rodičovského združenia.

Rada rodičov sa uskutoční 19.4.2018 o 17.00 hod. v učebni A310.

Rada školy sa uskutoční 19.4.2018 o 18.00 hod. v učebni A310.

• IX. ročník súťaže Ekonomický tím

Dňa 28.3.2018 sa v audioučebni našej školy konal 9.ročník inovovanej súťaže "Ekonomický tím". Zúčastnilo sa jej 5 trojčlenných družstiev zo všetkých ročníkov a odborov, v ktorých je dominantným predmetom ekonomika.

Súťažiace tímy riešili nielen odborné testy, ale hravou formou preukazovali svoju šikovnosť a zdatnosť v rôznych zábavných kolách, ktoré súviseli s ekonomikou (napr. doplňovačka, úlohy na odhad, reťazovka, znalosť krajín EÚ, prehľad o bankovkách, logách firiem, politikov , atď.).

• Praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky

Praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky sa bude konať v dňoch 16.4. až 19.4.2018 - organizácia PČOZ 2018

Zoznam študentov je na nástenke bloku "A".

Štart vo svete podnikania

Študenti z 5.A, odbor bilingválna obchodná akadémia SOŠ Handlová, začínajú rozvíjať svoje podnikateľské zručnosti. Absolvovali školenie manažmentu, ktoré bolo realizované praktickou a kreatívnou formou.

Zamestnanci spoločnosti AT&T Bratislava odovzdali študentom na školení v Banskej Bystrici dňa 24.10.2017 svoje skúsenosti z oblasti projektového a krízového riadenia, marketingu a financií. Nechýbali ani rady ako zvládať problémy v tíme. Príprava na reálne problémy v podnikateľskom prostredí prebehla metódou learning by doing, kde študenti riešili v tímoch problémy z rôznych oblastí, ktoré počas podnikania môžu nastať. Za našu školskú JA Firmu TULACK sa zúčastnili školenia 3 študentky (N. Chudá, E. Rudinská, M. Rudzanová).

Spoločné reakcie všetkých študentiek : „Bolo to zaujímavé, podnetné, spoznali sme množstvo nových ľudí, a výborné bolo, že sme s nimi dokázali komunikovať, spolupracovať a dohodnúť sa na riešeniach zadaných úloh. Prístup manažérov z AT&T bol super.“

JA Firma TULACK je pripravená a môže rozbehnúť svoje podnikateľské aktivity.

Ing. D. Krónerová