• UPOZORNENIE – opravný termín EČ a PFIČ.

Opravný termín externej časti a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky september 2018 - určenie miesta konania

•  Informácie pre uchádzačov pomaturitného štúdia

6851 N sociálno - právna činnosť

Všetky prihlášky na pomaturitné štúdium posielajte na adresu: SOŠ Handlová, Lipová 8,972 51 Handlová.

Prihlášky na pomaturitné štúdium musia byť potvrdené lekárom a prikladajte k nim overené kópie maturitného vysvedčenia. Posielajte ich do 31.7.2018.

• Odborný remeselnícky kemp elektrikárov v Plzni

SOUE v Plzni bolo poverené organizáciou Remeselníckeho kempu pre elektrikárov, ktorý sa uskutočnil v dňoch 19.6 až 22.6.2018. Zúčastnilo sa ho 16 žiakov, z ktorých dvaja žiaci z 1.D odboru mechatronika Adam KIEPEŠ a Denis BLAHO reprezentovali našu školu.

• Projekt Erasmus+
    Odborná stáž študentov v Talline

V dňoch 14.5. až 30.5. 2018 sa 12 študentov študijných odborov technické lýceum a mechanik počítačových sieti zúčastnilo odbornej stáže v medzinárodnom projekte Erasmus+ v Talline – Estónsko. Študenti mali možnosť poznať naozaj dynamické moderné hlavné mesto, kde bolo vidieť spojenie historickej časti mesta s modernou architektúrou 21. storočia tvorenej hlavne kombináciou skla a ocele. Odborná časť stáže sa realizovala v Polytechnickej škole - moderne vybavenej zameranej na technické odbory od fotografie, grafiky, programovania až po elektrotechniku. Naši študenti si postupne prešli jednotlivé odborné predmety danej školy, kde preukázali výborné odborné aj jazykové zručnosti.

Štart vo svete podnikania

Študenti z 5.A, odbor bilingválna obchodná akadémia SOŠ Handlová, začínajú rozvíjať svoje podnikateľské zručnosti. Absolvovali školenie manažmentu, ktoré bolo realizované praktickou a kreatívnou formou.

Zamestnanci spoločnosti AT&T Bratislava odovzdali študentom na školení v Banskej Bystrici dňa 24.10.2017 svoje skúsenosti z oblasti projektového a krízového riadenia, marketingu a financií. Nechýbali ani rady ako zvládať problémy v tíme. Príprava na reálne problémy v podnikateľskom prostredí prebehla metódou learning by doing, kde študenti riešili v tímoch problémy z rôznych oblastí, ktoré počas podnikania môžu nastať. Za našu školskú JA Firmu TULACK sa zúčastnili školenia 3 študentky (N. Chudá, E. Rudinská, M. Rudzanová).

Spoločné reakcie všetkých študentiek : „Bolo to zaujímavé, podnetné, spoznali sme množstvo nových ľudí, a výborné bolo, že sme s nimi dokázali komunikovať, spolupracovať a dohodnúť sa na riešeniach zadaných úloh. Prístup manažérov z AT&T bol super.“

JA Firma TULACK je pripravená a môže rozbehnúť svoje podnikateľské aktivity.

Ing. D. Krónerová