SOŠ Handlová

 • Stredoškolák - hrdina remesla

  V Trenčíne sa 4. 10. - 5. 10. 2018 uskutočnil už 20. ročník prezentačnej výstavy Stredoškolák – hrdina remesla, ktorá bola súčasťou Európskeho týždňa odborných zručností. Cieľom samotnej výstavy bolo ponúknuť žiakom základných škôl a ich rodičom prehľad o ponuke odborného vzdelávania a poukázať na možnosti uplatnenia sa na trhu práce, získavať žiakov na remeslá a technické odbory, ktoré sú potrebné pre priemyselné odvetvia. Na výstavisku sa predstavili aj zamestnávatelia, ktorí pôsobia na pôde Trenčianskeho samosprávneho kraja, zamestnávatelia z okolitých regiónov i zamestnávatelia ponúkajúci štúdium v systéme duálneho vzdelávania.

  Čítať ďalej...  
 • Exkurzia v Južných Čechách

  Koncom septembra sme sa spolu s prievidzským gymnáziom zúčastnili dvojdňovej exkurzie v Južných Čechách. V prvý deň sme absolvovali prehliadku pivovaru Budvar v Českých Budějoviciach a navštívili jeden z najkrajších zámkov Českej republiky - zámok Hluboká. Na druhý deň sme sa presunuli do historického mesta Český Krumlov, ktorý je na zozname svetového dedičstva UNESCO. A zistili sme aj prečo..... nádherný hradný komplex týčiaci sa nad riekou Vltava a úžasné námestie lemované domčekmi s renesančnou architektúrou. Najviac nás však očaril výhľad z hradnej veže na meandrujúcu rieku a nádherné okolie. Zlatým klincom programu bol poobedňajší splav Vltavy na raftoch, kde sme si zmerali nielen svoje sily, ale aj dávku odvahy, či strachu. Viac už prezradia fotografie v galérii.

   
 • Otvorenie novej cyklotrasy

  Trenčiansky samosprávny kraj pozýva všetkých priaznivcov cyklistiky a prechádzok na otvorenie novej cyklotrasy mezdzi mestom Púchov a Nosickou priehradou v obci Nimnica. Vítaní sú všetci cyklisti, chodci, skateboardisti, korčuliari, bežci či kolobežkári :) Podrobnejšie informácie nájdete vo vyvtvorenej udalosti Slávnostné otvorenie cyklotrasy Púchov - Nosická priehrada.

   
 • Maturita 2019

  Kód školy: 633015

  Základné informácie:

  Organizáciu maturitných skúšok v školskom roku 2018/2019 upravuje školský zákon č. 245/2008 Z. z., vyhláška MŠ SR č. 318/2008 o ukončovaní štúdia na stredných školách v znení vyhlášky č. 209/2011 Z. z. a vyhlášky 113/2015 Z. z.,  zákon č.596/2003 Z.z. o štátnej správe v školstve.

  Čítať ďalej...  
 • Odborný remeselnícky kemp elektrikárov v Plzni

  SOUE v Plzni bolo poverené organizáciou Remeselníckeho kempu pre elektrikárov, ktorý sa uskutočnil v dňoch 19.6 až 22.6.2018. Zúčastnilo sa ho 16 žiakov, z ktorých dvaja žiaci z 1.D odboru mechatronika Adam KIEPEŠ a Denis BLAHO reprezentovali našu školu.

  Čítať ďalej...  
IT Akadémia


Nový študijný odbor pre školský rok 2018/2019
pre dievčatá aj chlapcov

2561 M Informačné a sieťové technológie

Od 1.9.2018 otvárame na SOŠ Handlová nový, informatický, študijný odbor 2561 M informačné a sieťové technológie. Ponúkame ho pre Teba v súlade s aktuálnymi a perspektívnymi potrebami priemyslu a trhu práce.

Viac o odbore Informačné a sieťové technológie - www, video

čítaj ďalej...

 

 

Darovanie krvi – „Študentská kvapka krvi“

26. októbra 2017 sa naša škola už po niekoľkýkrát zapojila do celoslovenskej akcie „Študentská kvapka krvi“. Krv znamená pre mnohých ľudí „dar života“, pretože podstupujú rôzne operácie, utrpeli úraz, či potrebujú krv pre liečbu svojho ochorenia. Krv sa nedá vyrobiť, dá sa iba darovať ! To si uvedomilo vyše 40 študentov, nabrali odvahu a rozhodli sa darovať krv. Odmenou im bol pocit dobre vykonaného skutku. 19 študenti darovali krv po prvýkrát a pevne dúfame, že budú pokračovať v tejto zmysluplnej činnosti. Vďaka 31 úspešným odberom si Národná transfúzna stanica Martin odniesla z našej školy nemalé množstvo vzácnej tekutiny, ktorá určite zachráni nejeden ľudský život

Úspešní darcovia: Dušan Rus, Dávid Borko, Adam Ziaťko, Tomáš Hubina, Michal Cisík, Roman Sakan, Lukáš Cibuľa, Andrej Kušnier, Róbert Halász, Samuel Mello, Lukáš Krško, Adam Kmeť, Roman Čižnár, Dominika Weissová, Natália Chudá, Andrea Vanyová, Kristína Vojčíková, Ema Rudinská, Boris Bobok, Viktor Kaniansky, Kristína Gašparovičová, Marek Fodor, Matúš Gašparík, Tobias Ján Jamriška, Vladimír Haneš, Michal Kollár, Milan Rusnák, Denis Štilhamer, p. Kušnier, Sára Hubinová, Jarmila Jendrušáková.

Všetkým patrí obrovské poďakovanie !