• Robotický battle

V Košiciach súťažili mladí priaznivci robotiky. 4.6.2018 sa na Gymnáziu na Alejovej v Košiciach uskutočnil 9.ročník súťaže pod názvom Robotický battle pre žiakov základných a stredných škôl, ktorí prejavujú záujem o robotiku. Cieľom súťaže je popularizácia robotiky a informatiky na školách.

• Odborná stáž v Plzni

V rámci projektu "Európske vzdelanie a prax" sa 11 študentov z našej školy zúčastnilo odbornej stáže v Plzni. Naším domovom sa prechodne v termíne od 20.5.do 1.6.2018 stalo SOU elektrotechnické. Počas vyučovania na odbornom výcviku sme sa stretli s rôznymi zaujímavými praktickými úlohami. V rámci kamerového zabezpečovacieho systému sme sa dozvedeli nielen teoretické informácie ale sme si vyskúšali aj pripojenie cez WI-FI na kamery, ktoré boli inštalované v odbornej učebni. Mimoriadne zaujímavou súčasťou odbornej praxe bolo programovanie platformy ARDUINO , ktorá dokáže vykonávať jednoduché úlohy. Prakticky sme si trénovali naprogramovať rozsvietenie LED diódy alebo semafora. Záver odbornej praxe patril náročnejším úlohám z oblasti elektro pneumatiky, hydrauliky, robotiky . Výstupom tejto časti praxe bolo prepojenie príkazov z PC s výrobnou linkou, ktoré umožnili vykonávať činnosti na nej( posúvanie paliet, časovanie,...).

• Vedieť sa správne rozhodnúť 2018

V rámci prvého kola súťaže "Vedieť sa správne rozhodnúť" žiaci stredných škôl (celkovo 42 tímov) riešili prípadovú štúdiu zameranú na formu spravodlivého obchodu Fair Trade. Vyjadrovali svoj názor a postoj k dôveryhodnosti tohto konceptu a ako naučiť Slovákov nakupovať Fair Trade produkty. Téma bola veľmi náročná a rozhodovanie ťažké. Úspechom nášho tímu: Kristián Rusnák, Peter Kuric (2.E tel) bol postup do celoslovenského finále, ktoré sa konalo dňa 29.5.2018 v priestoroch firmy HPE Bratislava.

• Svet pred objektívom

V dňoch 23.- 27. apríla 2018 sa uskutočnilo druhé medzinárodné stretnutie v rámci projektu „Svet pred objektívom“. Pre študentov boli pripravené zaujímavé akcie a workshopy spojené s tvorbou a úpravou fotografie. Pracovali v piatich medzinárodných skupinách, v ktorých sa zdokonaľovali nielen pri tvorbe fotografie, ale aj v jazykových schopnostiach. Hneď po privítaní ich čakala exkurzia do fotoštúdia, kde pod vedením profesionálneho fotografa Filipa Kormaňáka získali nové skúsenosti vo fotení na biele aj čierne plátno a aj pri práci so svetlom.

• Výsledky prijímacieho konania pre školský rok 2018/2019

Prehľad výsledkov prijímacieho konania podľa študijných odborov - 17.5.2018

Darovanie krvi – „Študentská kvapka krvi“

26. októbra 2017 sa naša škola už po niekoľkýkrát zapojila do celoslovenskej akcie „Študentská kvapka krvi“. Krv znamená pre mnohých ľudí „dar života“, pretože podstupujú rôzne operácie, utrpeli úraz, či potrebujú krv pre liečbu svojho ochorenia. Krv sa nedá vyrobiť, dá sa iba darovať ! To si uvedomilo vyše 40 študentov, nabrali odvahu a rozhodli sa darovať krv. Odmenou im bol pocit dobre vykonaného skutku. 19 študenti darovali krv po prvýkrát a pevne dúfame, že budú pokračovať v tejto zmysluplnej činnosti. Vďaka 31 úspešným odberom si Národná transfúzna stanica Martin odniesla z našej školy nemalé množstvo vzácnej tekutiny, ktorá určite zachráni nejeden ľudský život

Úspešní darcovia: Dušan Rus, Dávid Borko, Adam Ziaťko, Tomáš Hubina, Michal Cisík, Roman Sakan, Lukáš Cibuľa, Andrej Kušnier, Róbert Halász, Samuel Mello, Lukáš Krško, Adam Kmeť, Roman Čižnár, Dominika Weissová, Natália Chudá, Andrea Vanyová, Kristína Vojčíková, Ema Rudinská, Boris Bobok, Viktor Kaniansky, Kristína Gašparovičová, Marek Fodor, Matúš Gašparík, Tobias Ján Jamriška, Vladimír Haneš, Michal Kollár, Milan Rusnák, Denis Štilhamer, p. Kušnier, Sára Hubinová, Jarmila Jendrušáková.

Všetkým patrí obrovské poďakovanie !