• UPOZORNENIE – opravný termín EČ a PFIČ.

Opravný termín externej časti a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky september 2018 - určenie miesta konania

•  Informácie pre uchádzačov pomaturitného štúdia

6851 N sociálno - právna činnosť

Všetky prihlášky na pomaturitné štúdium posielajte na adresu: SOŠ Handlová, Lipová 8,972 51 Handlová.

Prihlášky na pomaturitné štúdium musia byť potvrdené lekárom a prikladajte k nim overené kópie maturitného vysvedčenia. Posielajte ich do 31.7.2018.

• Odborný remeselnícky kemp elektrikárov v Plzni

SOUE v Plzni bolo poverené organizáciou Remeselníckeho kempu pre elektrikárov, ktorý sa uskutočnil v dňoch 19.6 až 22.6.2018. Zúčastnilo sa ho 16 žiakov, z ktorých dvaja žiaci z 1.D odboru mechatronika Adam KIEPEŠ a Denis BLAHO reprezentovali našu školu.

• Projekt Erasmus+
    Odborná stáž študentov v Talline

V dňoch 14.5. až 30.5. 2018 sa 12 študentov študijných odborov technické lýceum a mechanik počítačových sieti zúčastnilo odbornej stáže v medzinárodnom projekte Erasmus+ v Talline – Estónsko. Študenti mali možnosť poznať naozaj dynamické moderné hlavné mesto, kde bolo vidieť spojenie historickej časti mesta s modernou architektúrou 21. storočia tvorenej hlavne kombináciou skla a ocele. Odborná časť stáže sa realizovala v Polytechnickej škole - moderne vybavenej zameranej na technické odbory od fotografie, grafiky, programovania až po elektrotechniku. Naši študenti si postupne prešli jednotlivé odborné predmety danej školy, kde preukázali výborné odborné aj jazykové zručnosti.

Krajské kolo Olympiády ľudských práv

Dňa 8. februára 2018 v priestoroch OA v Prievidzi sa konal XX. ročník krajského kola Olympiády ľudských práv. Súťaž pozostávala z písomnej a ústnej časti na tému „Občan a demokracia“. Našu školu reprezentovala žiačka III. A triedy Monika Balážiková, ktorá obsadila čestné 10. miesto.

Ing. Jana Kubáleková

Školské kolo olympiády ľudských práv

Dňa 8. decembra 2017 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády ľudských práv, ktorého sa zúčastnili žiaci III.A triedy. Otázky boli zostavené v súlade s požiadavkami témy „Občan a demokracia“.

Výsledky:

1. miesto- Vladimíra Bieliková
2. miesto- Ema Beňová
3.miesto – Romana Mihalovičová

V krajskom kole, ktoré sa uskutoční 8. februára 2018 na OA v Prievidzi, našu školu bude reprezentovať Monika Balážiková. Všetci zúčastnení prejavili spokojnosť s priebehom súťaže, atmosféra bola príjemná. Riešiteľom za účasť na olympiáde ďakujeme.

Školské kolo pripravili Ing. J. Kubáleková a Mgr. E. Buláková.