• Výsledky prijímacieho konanie pre školský rok 2018/2019

Prehľad výsledkov prijímacieho konania podľa študijných odborov - 17.5.2018

• Odborná stáž študentov vo Wrexhame

Pred pár dňami sa plní zážitkov a nových anglických slovíčok vrátili zo stáže vo Walese žiaci 3.A triedy bilingválnej obchodnej akadémie. Pobyt sa uskutočnil v nádhernej časti Veľkej Británie - vo Walese, konkrétne v meste Wrexham.

Keďže sme tam strávili tri týždne, zážitkov a vedomostí je viac než dosť. Okrem učenia sa angličtiny sme mali možnosť prezrieť si známy futbalový štadión Manchester United, kde sa najviac páčilo chalanom. Dievčatá zaujala úžasná waleská príroda, ale tiež nemali strach vyliezť na samý vrch horolezeckej steny, či prejsť sa po úzkom, ale zato vysokom aquadukte. Áno, správne čítate, aquadukt, nie viadukt. Tento waleský pochádza ešte z rímskych čias a dodnes je využívaný na rekreačnú (nie najlacnejšiu) plavbu.

• "Čistá energia - zelené riešenie pre Európu"

Tretie nadnárodné stretnutie spojené s krátkodobou školiacou aktivitou študentov sa v rámci projektu „Čistá energia- zelené riešenie pre Európu“ uskutočnilo na pôde partnerskej školy v Novej Gorici v Slovinsku v termíne 19. 03. - 23.03. 2018. Zúčastnilo sa ho všetkých sedem projektových partnerov.

Na začiatku projektového stretnutia študenti jednotlivých partnerských škôl odprezentovali vopred pripravené prezentácie o čistej energii a o efektívnom využití obnoviteľných zdrojov energie v inteligentnej domácnosti.

•  Darovanie krvi

27. marec 2018 – na pôde našej školy sa uskutočnilo opäť darovanie krvi, výnimočná akcia. Študenti si uvedomili, že v živote človeka je veľmi dôležité všímať si aj iných, veď koľkí potrebujú pomoc od druhých. Krv znamená pre mnohých ľudí „dar života“, pretože podstupujú rôzne operácie, utrpeli úraz, či potrebujú krv pre liečbu svojho ochorenia. Vyše 50 študentov nabralo odvahu a rozhodli sa darovať krv. Odmena za tento nesebecký čin nebola materiálna, ale pocit vykonaného dobrého skutku ju určite prekonal. Vďaka nim si Národná transfúzna stanica Martin odniesla z našej školy nemalé množstvo vzácnej tekutiny, ktorá určite zachráni nejeden ľudský život.

• IX. ročník súťaže Ekonomický tím

Dňa 28.3.2018 sa v audioučebni našej školy konal 9.ročník inovovanej súťaže "Ekonomický tím". Zúčastnilo sa jej 5 trojčlenných družstiev zo všetkých ročníkov a odborov, v ktorých je dominantným predmetom ekonomika.

Súťažiace tímy riešili nielen odborné testy, ale hravou formou preukazovali svoju šikovnosť a zdatnosť v rôznych zábavných kolách, ktoré súviseli s ekonomikou (napr. doplňovačka, úlohy na odhad, reťazovka, znalosť krajín EÚ, prehľad o bankovkách, logách firiem, politikov , atď.).

Exkurzia do NR SR

Dňa 28. februára sa vybraní žiaci z 3.E a 3.A triedy zúčastnili exkurzie do NR SR v rámci predmetov občianska výchova, právna náuka a svet práce. Zamestnankyňa NR SR v odbore pre styk s verejnosťou študentom priblížila históriu vývoja slovenského parlamentu a tiež vývoj štátnych symbolov Slovenskej republiky. Veľmi zaujímavá bola prednáška o vývoji parlamentarizmu na našom území od roku 1848, kedy vznikol prvý samostatný slovenský parlament – Slovenská národná rada, založená Ľudovítom Štúrom , Michalom Miloslavom Hodžom a Jozefom Miloslavom Hurbanom. V rámci exkurzie sme absolvovali prehliadku budovy parlamentu ako najvyššieho orgánu štátnej moci.

Pedagogický dozor zabezpečovali: Ing. Jana Kubáleková a Ing. Henrieta Sviteková.