• Exkurzia do Osvenčimu

Dňa 12. novembra 2018 51 študentov našej školy spolu s dvoma pedagógmi navštívilo najväčší nacistický vyhladzovací tábor Auschwitz - Birkenau v Osvienčime.

• Umrholený Wrexham opäť privítal študentov z Handlovej

Šiesti študenti II. B triedy odboru grafik digitálnych médií a vyučujúce odborných informatických predmetov Mgr. Iveta Čapliarová a Ing. Alena Kubová sa v termíne od 4.11 do 18.11 2018 zúčastnili v rámci projektu Erasmus+ KA1 dvojtýždňovej odbornej stáže na strednej škole Colleg Cambria vo Veľkej Británii. Stáž bola zameraná najmä na odborné grafické predmety. Program poskytol študentom výuku anglického jazyka, workshopy zamerané na kresbu a maľbu, tvorbu animácií v grafickom štúdiu v Colwyn Bay, tvorbu videí, ich strihanie a prácu so zvukom v Deeside.

triedne schôdze Rady rodičovského združenia sa uskutočnia v týždni od 10. – 14. 12.2018.

Triedny učiteľ určí presný dátum a čas konania schôdze.

• Tematicke zážitkové vzdelávanie 2018

Študenti Strednej odbornej školy v Handlovej spoznávali v rámci tematického zážitkového vzdelávania významné miesta Slovenska z hľadiska histórie, dejín slovenského národa, kultúrnych pamiatok či prírodných vied. Zážitkovým vzdelávaním si rozvíjali svoju osobnosť, rozširovali poznatky, získavali zážitky.

• ZENIT v programovaní

Dňa 16. októbra 2018 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Zenit v programovaní. Súťaž prebieha v rovnakom termíne, čase a s rovnakými úlohami na celom Slovensku.

Na našej škole sa súťaže zúčastnili iba študenti 3. a 4. ročníka, teda iba v jednej kategórii A.

Exkurzia do NR SR

Dňa 28. februára sa vybraní žiaci z 3.E a 3.A triedy zúčastnili exkurzie do NR SR v rámci predmetov občianska výchova, právna náuka a svet práce. Zamestnankyňa NR SR v odbore pre styk s verejnosťou študentom priblížila históriu vývoja slovenského parlamentu a tiež vývoj štátnych symbolov Slovenskej republiky. Veľmi zaujímavá bola prednáška o vývoji parlamentarizmu na našom území od roku 1848, kedy vznikol prvý samostatný slovenský parlament – Slovenská národná rada, založená Ľudovítom Štúrom , Michalom Miloslavom Hodžom a Jozefom Miloslavom Hurbanom. V rámci exkurzie sme absolvovali prehliadku budovy parlamentu ako najvyššieho orgánu štátnej moci.

Pedagogický dozor zabezpečovali: Ing. Jana Kubáleková a Ing. Henrieta Sviteková.