• Exkurzia do Osvenčimu

Dňa 12. novembra 2018 51 študentov našej školy spolu s dvoma pedagógmi navštívilo najväčší nacistický vyhladzovací tábor Auschwitz - Birkenau v Osvienčime.

• Umrholený Wrexham opäť privítal študentov z Handlovej

Šiesti študenti II. B triedy odboru grafik digitálnych médií a vyučujúce odborných informatických predmetov Mgr. Iveta Čapliarová a Ing. Alena Kubová sa v termíne od 4.11 do 18.11 2018 zúčastnili v rámci projektu Erasmus+ KA1 dvojtýždňovej odbornej stáže na strednej škole Colleg Cambria vo Veľkej Británii. Stáž bola zameraná najmä na odborné grafické predmety. Program poskytol študentom výuku anglického jazyka, workshopy zamerané na kresbu a maľbu, tvorbu animácií v grafickom štúdiu v Colwyn Bay, tvorbu videí, ich strihanie a prácu so zvukom v Deeside.

triedne schôdze Rady rodičovského združenia sa uskutočnia v týždni od 10. – 14. 12.2018.

Triedny učiteľ určí presný dátum a čas konania schôdze.

• Tematicke zážitkové vzdelávanie 2018

Študenti Strednej odbornej školy v Handlovej spoznávali v rámci tematického zážitkového vzdelávania významné miesta Slovenska z hľadiska histórie, dejín slovenského národa, kultúrnych pamiatok či prírodných vied. Zážitkovým vzdelávaním si rozvíjali svoju osobnosť, rozširovali poznatky, získavali zážitky.

• ZENIT v programovaní

Dňa 16. októbra 2018 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Zenit v programovaní. Súťaž prebieha v rovnakom termíne, čase a s rovnakými úlohami na celom Slovensku.

Na našej škole sa súťaže zúčastnili iba študenti 3. a 4. ročníka, teda iba v jednej kategórii A.

Obvodné kolo SOČ

Dňa 18.3.2016 sa konalo na SOŠ Partizánske obvodné kolo SOČ. Našu školu reprezentovali študenti zo 4.A triedy v troch odboroch.

09 Strojárstvo, hutníctvo, doprava

• 3D tlačiareň - R. Tužinský, P. Čapkovič
  • PLC výrobná linka - M. Stotka

12 Elektrotechnika a hardware

• Robot Ventus - M. Štefánik

14 Tvorba učebných pomôcok, didaktické technológie

• Hydromobil - R. Kušnier, A. Mikula, J. Gregor

Všetky práce boli úspešne obhájené a postupujú do krajského kola. Študentom ďakujeme za reprezentáciu školy a želáme veľa úspechov v krajskom kole. Poďakovanie patrí aj členkám hodnotiacich komisií v obvodnom kole Ing. Ďurčovej a Ing. Račákovej.

Koordinátor SOČ, Ing. Görcsösová

Výsledky školského kola SOČ

Školského kola SOČ, ktoré sa konalo 18.2.2016 sa zúčastnilo 12 študentov, ktorí obhajovali 8 prác v piatich odboroch

• 09 Strojárstvo, hutníctvo, doprava
    • 1. miesto: 3D tlačiareň - R. Tužinský, P. Čapkovič – 4.A
    • 2. miesto: neudelené
    • 3. miesto: Elektrická motokára - J. Šimko – 4.A
  • 11 Informatika
    • 1.miesto: Android hra v Unity3D C# - V. Villár, D. Vršek – 4.F
  • 12 Elektrotechnika a hardware
    • 1. miesto: Robot Ventus - M. Štefánik – 4.A
    • 2. miesto: Stopár Infinity - A. Kalvaster – 4.A
    • 3. miesto: PLC výrobná linka - M. Stotka – 4.A
  • 14 Tvorba učebných pomôcok, didaktické technológie
    • 1.miesto: Hydromobil - R. Kušnier, A. Mikula, J. Gregor – 4.A
  • 15 Ekonomika a riadenie
    • 1. miesto: neudelené
    • 2. miesto: neudelené
    • 3. miesto: Podnikateľský zámer a založenie živnosti - R. Mendelová – 2.T

Študentom, ktorí postúpili do oblastného kola, konaného 18.3.2016 v Partizánskom želáme veľa úspechov pri obhajobe súťažných prác.

Koordinátor SOČ, Ing.G. Görcsösová