• UPOZORNENIE – opravný termín EČ a PFIČ.

Opravný termín externej časti a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky september 2018 - určenie miesta konania

•  Informácie pre uchádzačov pomaturitného štúdia

6851 N sociálno - právna činnosť

Všetky prihlášky na pomaturitné štúdium posielajte na adresu: SOŠ Handlová, Lipová 8,972 51 Handlová.

Prihlášky na pomaturitné štúdium musia byť potvrdené lekárom a prikladajte k nim overené kópie maturitného vysvedčenia. Posielajte ich do 31.7.2018.

• Odborný remeselnícky kemp elektrikárov v Plzni

SOUE v Plzni bolo poverené organizáciou Remeselníckeho kempu pre elektrikárov, ktorý sa uskutočnil v dňoch 19.6 až 22.6.2018. Zúčastnilo sa ho 16 žiakov, z ktorých dvaja žiaci z 1.D odboru mechatronika Adam KIEPEŠ a Denis BLAHO reprezentovali našu školu.

• Projekt Erasmus+
    Odborná stáž študentov v Talline

V dňoch 14.5. až 30.5. 2018 sa 12 študentov študijných odborov technické lýceum a mechanik počítačových sieti zúčastnilo odbornej stáže v medzinárodnom projekte Erasmus+ v Talline – Estónsko. Študenti mali možnosť poznať naozaj dynamické moderné hlavné mesto, kde bolo vidieť spojenie historickej časti mesta s modernou architektúrou 21. storočia tvorenej hlavne kombináciou skla a ocele. Odborná časť stáže sa realizovala v Polytechnickej škole - moderne vybavenej zameranej na technické odbory od fotografie, grafiky, programovania až po elektrotechniku. Naši študenti si postupne prešli jednotlivé odborné predmety danej školy, kde preukázali výborné odborné aj jazykové zručnosti.

Študentky bilingválnej obchodnej akadémie
získali certifikát podnikateľských zručností ESP

Sára Hubinová a Miriama Pekárová, študentky IV. L triedy (obchodná akadémia) získali Entrepreneurial Skills Pass (ESP). ESP je medzinárodne uznávaný certifikát, ktorý osvedčuje podnikateľské zručnosti študentov vo veku 15 až 20 rokov. Podmienkou získania certifikátu je absolvovanie reálnej podnikateľskej skúsenosti, vypracovanie sebahodnotenia a úspešné zvládnutie záverečného testu.

Základom bola reálna podnikateľská skúsenosť počas školského roka. Všetci študenti IV. L triedy boli v rámci predmetu aplikovaná ekonómia zapojení do vzdelávacieho programu neziskovej organizácie Junior Achievement Slovensko. Založili si vlastnú firmu a reálne si odskúšali svoj podnikateľský nápad v praxi. Mali možnosť získať vedomosti, zručnosti a kompetencie potrebné na vedenie vlastného podniku alebo pre úspešné zamestnanie sa. Druhou časťou bol sebahodnotiaci dotazník, ktorý mapoval ich celkový podnikateľský pokrok. Posudzovanými kľúčovými podnikateľskými kompetenciami boli kreativita, vytrvalosť, vynaliezavosť, sebavedomie, iniciatíva, tímový duch a zmysel pre zodpovednosť. Záverečný test, ktorý študentky absolvovali 15. júna 2016, preveril ich podnikateľské, ekonomické a finančné vedomosti.

Získanie ESP certifikátu otvára študentkám aj ďalšie príležitosti – už 21. júna 2016 sa v Bratislave zúčastnia aktivity Job Shadowing v spoločnosti AT&T Global NetWork Services Slovakia.

Sáre Hubinovej a Miriame Pekárovej blahoželáme k úspešnému získaniu ESP certifikátov a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

Ing. Ľubica Varsová