dňa 27.9.2018 sa uskutočnia schôdzky rodičovského združenia, na ktoré Vás pozývame

- 16.00 hod. - Plenárna schôdza v kinosále školy - len pre 1. ročník

- 16.30 hod. - Triedne schôdze

- 17.15 hod. - Zasadnutie Rady rodičov, učebňa A 310

- 18.00 - Zasadnutie Rady školy

• Maturita 2019

Kód školy: 633015

Základné informácie:

Organizáciu maturitných skúšok v školskom roku 2018/2019 upravuje školský zákon č. 245/2008 Z. z., vyhláška MŠ SR č. 318/2008 o ukončovaní štúdia na stredných školách v znení vyhlášky č. 209/2011 Z. z. a vyhlášky 113/2015 Z. z.,  zákon č.596/2003 Z.z. o štátnej správe v školstve.

• Odborný remeselnícky kemp elektrikárov v Plzni

SOUE v Plzni bolo poverené organizáciou Remeselníckeho kempu pre elektrikárov, ktorý sa uskutočnil v dňoch 19.6 až 22.6.2018. Zúčastnilo sa ho 16 žiakov, z ktorých dvaja žiaci z 1.D odboru mechatronika Adam KIEPEŠ a Denis BLAHO reprezentovali našu školu.

• Projekt Erasmus+
    Odborná stáž študentov v Talline

V dňoch 14.5. až 30.5. 2018 sa 12 študentov študijných odborov technické lýceum a mechanik počítačových sieti zúčastnilo odbornej stáže v medzinárodnom projekte Erasmus+ v Talline – Estónsko. Študenti mali možnosť poznať naozaj dynamické moderné hlavné mesto, kde bolo vidieť spojenie historickej časti mesta s modernou architektúrou 21. storočia tvorenej hlavne kombináciou skla a ocele. Odborná časť stáže sa realizovala v Polytechnickej škole - moderne vybavenej zameranej na technické odbory od fotografie, grafiky, programovania až po elektrotechniku. Naši študenti si postupne prešli jednotlivé odborné predmety danej školy, kde preukázali výborné odborné aj jazykové zručnosti.

• TULACK, JA Firma úspešná

TULACK JA Firma, pôsobila na Strednej odbornej škole v Handlovej v rámci voliteľného predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu v našej 5.A triede. Pripravili a zorganizovali sme výlety (Budapešť, Bachledova dolina), ktoré nadchli nielen našich študentov ale i učiteľov.

Študentky bilingválnej obchodnej akadémie
získali certifikát podnikateľských zručností ESP

Sára Hubinová a Miriama Pekárová, študentky IV. L triedy (obchodná akadémia) získali Entrepreneurial Skills Pass (ESP). ESP je medzinárodne uznávaný certifikát, ktorý osvedčuje podnikateľské zručnosti študentov vo veku 15 až 20 rokov. Podmienkou získania certifikátu je absolvovanie reálnej podnikateľskej skúsenosti, vypracovanie sebahodnotenia a úspešné zvládnutie záverečného testu.

Základom bola reálna podnikateľská skúsenosť počas školského roka. Všetci študenti IV. L triedy boli v rámci predmetu aplikovaná ekonómia zapojení do vzdelávacieho programu neziskovej organizácie Junior Achievement Slovensko. Založili si vlastnú firmu a reálne si odskúšali svoj podnikateľský nápad v praxi. Mali možnosť získať vedomosti, zručnosti a kompetencie potrebné na vedenie vlastného podniku alebo pre úspešné zamestnanie sa. Druhou časťou bol sebahodnotiaci dotazník, ktorý mapoval ich celkový podnikateľský pokrok. Posudzovanými kľúčovými podnikateľskými kompetenciami boli kreativita, vytrvalosť, vynaliezavosť, sebavedomie, iniciatíva, tímový duch a zmysel pre zodpovednosť. Záverečný test, ktorý študentky absolvovali 15. júna 2016, preveril ich podnikateľské, ekonomické a finančné vedomosti.

Získanie ESP certifikátu otvára študentkám aj ďalšie príležitosti – už 21. júna 2016 sa v Bratislave zúčastnia aktivity Job Shadowing v spoločnosti AT&T Global NetWork Services Slovakia.

Sáre Hubinovej a Miriame Pekárovej blahoželáme k úspešnému získaniu ESP certifikátov a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

Ing. Ľubica Varsová