• Umrholený Wrexham opäť privítal študentov z Handlovej

Šiesti študenti II. B triedy odboru grafik digitálnych médií a vyučujúce odborných informatických predmetov Mgr. Iveta Čapliarová a Ing. Alena Kubová sa v termíne od 4.11 do 18.11 2018 zúčastnili v rámci projektu Erasmus+ KA1 dvojtýždňovej odbornej stáže na strednej škole Colleg Cambria vo Veľkej Británii. Stáž bola zameraná najmä na odborné grafické predmety. Program poskytol študentom výuku anglického jazyka, workshopy zamerané na kresbu a maľbu, tvorbu animácií v grafickom štúdiu v Colwyn Bay, tvorbu videí, ich strihanie a prácu so zvukom v Deeside.

triedne schôdze Rady rodičovského združenia sa uskutočnia v týždni od 10. – 14. 12.2018.

Triedny učiteľ určí presný dátum a čas konania schôdze.

• Tematicke zážitkové vzdelávanie 2018

Študenti Strednej odbornej školy v Handlovej spoznávali v rámci tematického zážitkového vzdelávania významné miesta Slovenska z hľadiska histórie, dejín slovenského národa, kultúrnych pamiatok či prírodných vied. Zážitkovým vzdelávaním si rozvíjali svoju osobnosť, rozširovali poznatky, získavali zážitky.

• ZENIT v programovaní

Dňa 16. októbra 2018 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Zenit v programovaní. Súťaž prebieha v rovnakom termíne, čase a s rovnakými úlohami na celom Slovensku.

Na našej škole sa súťaže zúčastnili iba študenti 3. a 4. ročníka, teda iba v jednej kategórii A.

• Svet pred objektívom

V dňoch 8.10. až 12.10. sa 5 žiaci odboru grafik digitálnych médií spolu s dvomi vyučujúcimi zúčastnili odbornej stáže v Holandsku. Stáž bola zameraná, ako názov prezrádza, na fotografovanie. Študenti mali možnosť vidieť super modernú školu s vybavením, aké u nás vídať iba u profesionálnych fotografov, a tiež mali možnosť si toto vybavenie aj vlastnoručne vyskúšať. Bolo to počas workshopu, kde sa sami medzi sebou stylovali a fotili v téme „high society“. Taktiež si vyskúšali svoje zručnosti v kreslení, a samozrejme nechýbalo ani fotografovanie v meste. Najprv mali zachytiť život v meste Arnhem, kde sa projekt konal, a neskôr nafotiť architektúru a životný štýl v hlavnom meste Holandska, v Amsterdame. Amsterdam sa nám veľmi páčil a veľmi sme si užili atmosféru najmultikultúrnejšieho mesta Európy.

„Vedieť sa správne rozhodnúť!“ 2016

Súťaž pod týmto názvom organizuje JA Slovensko, n.o., pre programy Etika v podnikaní a Etika a Podnikanie, v ktorých tento školský rok pracujú triedy: 1.A, 2.A,2.B (odbor gdm),2.C,2.F. Študenti najskôr písomne riešili zadanú prípadovú štúdiu - v triednych kolách bolo odovzdaných spolu až 17 (!!!) prác, z nich 4 najlepšie sme poslali do národného korešpondenčného kola . Zo 40 - tich prác z celého Slovenska sa do záverečného prezentačného finále (8 tímov) prebojovali aj 2 naše tímy (1.A, 2.C). Výborné boli aj práce študentov, ktoré žiaľ ďalej nepostúpili a to:

2.A – autorky :Dominika Weissová, Natália Husárová, Kristína Gašparičová

2.F - autori: Dávid Figuli, Dušan Rus, Michal Páleš.

Dňa 10.5. 2016 v celoslovenskom finále , konalo sa v priestoroch spoločnosti KPMG Bratislava ,naši študenti preukázali výborné prezentačné i komunikačné schopnosti a správne vyriešili problémovú úlohu. Obe naše dvojice si skvele počínali a získali pekné umiestnenie: Michal Cisík a Martin Košík (2.C ) vybojovali 3. miesto a Vladimíra Bieliková a Roman Drexler (1.A) sa umiestnili na 4.mieste, čím nadviazali na vynikajúce výsledky našich študentov z predchádzajúcich rokov v tejto súťaži.

Študenti úspešne reprezentovali nielen seba ale aj našu školu. Vďaka...

Ing. Darina Krónerová