• UPOZORNENIE – opravný termín EČ a PFIČ.

Opravný termín externej časti a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky september 2018 - určenie miesta konania

•  Informácie pre uchádzačov pomaturitného štúdia

6851 N sociálno - právna činnosť

Všetky prihlášky na pomaturitné štúdium posielajte na adresu: SOŠ Handlová, Lipová 8,972 51 Handlová.

Prihlášky na pomaturitné štúdium musia byť potvrdené lekárom a prikladajte k nim overené kópie maturitného vysvedčenia. Posielajte ich do 31.7.2018.

• Odborný remeselnícky kemp elektrikárov v Plzni

SOUE v Plzni bolo poverené organizáciou Remeselníckeho kempu pre elektrikárov, ktorý sa uskutočnil v dňoch 19.6 až 22.6.2018. Zúčastnilo sa ho 16 žiakov, z ktorých dvaja žiaci z 1.D odboru mechatronika Adam KIEPEŠ a Denis BLAHO reprezentovali našu školu.

• Projekt Erasmus+
    Odborná stáž študentov v Talline

V dňoch 14.5. až 30.5. 2018 sa 12 študentov študijných odborov technické lýceum a mechanik počítačových sieti zúčastnilo odbornej stáže v medzinárodnom projekte Erasmus+ v Talline – Estónsko. Študenti mali možnosť poznať naozaj dynamické moderné hlavné mesto, kde bolo vidieť spojenie historickej časti mesta s modernou architektúrou 21. storočia tvorenej hlavne kombináciou skla a ocele. Odborná časť stáže sa realizovala v Polytechnickej škole - moderne vybavenej zameranej na technické odbory od fotografie, grafiky, programovania až po elektrotechniku. Naši študenti si postupne prešli jednotlivé odborné predmety danej školy, kde preukázali výborné odborné aj jazykové zručnosti.

Mladý líder 2016

JA Mladý líder 2016 s našou účasťou

Najúspešnejší absolventi vzdelávacích programov JA Slovensko z celej SR objavovali tajomstvá úspešného líderstva počas štyroch inšpiratívnych dní, ktoré pre nich pripravila vzdelávacia nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko v spolupráci s členom jej správnej rady, spoločnosťou Citi Foundation.

Tridsať stredoškolákov, ktorí v minulom školskom roku (2015/2016) úspešne absolvovali JA programy podnikateľského vzdelávania spojil vzdelávací projekt JA Mladý líder. V Belušských Slatinách od 27. do 30. septembra 2016 absolvovali v rámci študentskej konferencie interaktívne workshopy pod vedením odborných lektorov a koučov. Program tohto projektu bol zameraný na rozvíjanie manažérskych a líderských zručností, školili sa aj v krízovom manažmente. Tohto unikátneho projektu sa zúčastnili aj naši úspešní žiaci z programu Etika a podnikanie: Michal Cisík a Martin Košík z 3.C.

Moje dojmy:

"Tie štyri dni ktoré sme mohli stráviť na tomto super podujatí mi otvorili oči a ukázali ako sa dá urobiť to čo chcem, ako sa dá aj z ničoho spraviť niečo a potvrdili mi to, o čom som premýšľal – o svojom ďalšom smerovaní. Bola to skvelá skúsenosť a rozhodujúci krok do budúcnosti... Nadobudol som tiež presvedčenie , že by som rád pomohol v malom "lektorovaní" alebo v inšpirovaní ďalších študentov našej školy, ktorí pôjdu do programu - programov JA Slovensko alebo sú v nich už zapojení. Úplne naj by bolo, keby som mohol pracovať v nejakom ďalšom programe JA, ktorý sa robí na našej škole. "

Michal Cisík, 3.C trieda