• "Čistá energia - zelené riešenie pre Európu"

Tretie nadnárodné stretnutie spojené s krátkodobou školiacou aktivitou študentov sa v rámci projektu „Čistá energia- zelené riešenie pre Európu“ uskutočnilo na pôde partnerskej školy v Novej Gorici v Slovinsku v termíne 19. 03. - 23.03. 2018. Zúčastnilo sa ho všetkých sedem projektových partnerov.

Na začiatku projektového stretnutia študenti jednotlivých partnerských škôl odprezentovali vopred pripravené prezentácie o čistej energii a o efektívnom využití obnoviteľných zdrojov energie v inteligentnej domácnosti.

•  Darovanie krvi

27. marec 2018 – na pôde našej školy sa uskutočnilo opäť darovanie krvi, výnimočná akcia. Študenti si uvedomili, že v živote človeka je veľmi dôležité všímať si aj iných, veď koľkí potrebujú pomoc od druhých. Krv znamená pre mnohých ľudí „dar života“, pretože podstupujú rôzne operácie, utrpeli úraz, či potrebujú krv pre liečbu svojho ochorenia. Vyše 50 študentov nabralo odvahu a rozhodli sa darovať krv. Odmena za tento nesebecký čin nebola materiálna, ale pocit vykonaného dobrého skutku ju určite prekonal. Vďaka nim si Národná transfúzna stanica Martin odniesla z našej školy nemalé množstvo vzácnej tekutiny, ktorá určite zachráni nejeden ľudský život.

dňa 19.4.2018 o 16.00 hod. sa uskutočnia triedne schôdzky rodičovského združenia.

Rada rodičov sa uskutoční 19.4.2018 o 17.00 hod. v učebni A310.

Rada školy sa uskutoční 19.4.2018 o 18.00 hod. v učebni A310.

• IX. ročník súťaže Ekonomický tím

Dňa 28.3.2018 sa v audioučebni našej školy konal 9.ročník inovovanej súťaže "Ekonomický tím". Zúčastnilo sa jej 5 trojčlenných družstiev zo všetkých ročníkov a odborov, v ktorých je dominantným predmetom ekonomika.

Súťažiace tímy riešili nielen odborné testy, ale hravou formou preukazovali svoju šikovnosť a zdatnosť v rôznych zábavných kolách, ktoré súviseli s ekonomikou (napr. doplňovačka, úlohy na odhad, reťazovka, znalosť krajín EÚ, prehľad o bankovkách, logách firiem, politikov , atď.).

• Praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky

Praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky sa bude konať v dňoch 16.4. až 19.4.2018 - organizácia PČOZ 2018

Zoznam študentov je na nástenke bloku "A".

Mladý líder 2016

JA Mladý líder 2016 s našou účasťou

Najúspešnejší absolventi vzdelávacích programov JA Slovensko z celej SR objavovali tajomstvá úspešného líderstva počas štyroch inšpiratívnych dní, ktoré pre nich pripravila vzdelávacia nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko v spolupráci s členom jej správnej rady, spoločnosťou Citi Foundation.

Tridsať stredoškolákov, ktorí v minulom školskom roku (2015/2016) úspešne absolvovali JA programy podnikateľského vzdelávania spojil vzdelávací projekt JA Mladý líder. V Belušských Slatinách od 27. do 30. septembra 2016 absolvovali v rámci študentskej konferencie interaktívne workshopy pod vedením odborných lektorov a koučov. Program tohto projektu bol zameraný na rozvíjanie manažérskych a líderských zručností, školili sa aj v krízovom manažmente. Tohto unikátneho projektu sa zúčastnili aj naši úspešní žiaci z programu Etika a podnikanie: Michal Cisík a Martin Košík z 3.C.

Moje dojmy:

"Tie štyri dni ktoré sme mohli stráviť na tomto super podujatí mi otvorili oči a ukázali ako sa dá urobiť to čo chcem, ako sa dá aj z ničoho spraviť niečo a potvrdili mi to, o čom som premýšľal – o svojom ďalšom smerovaní. Bola to skvelá skúsenosť a rozhodujúci krok do budúcnosti... Nadobudol som tiež presvedčenie , že by som rád pomohol v malom "lektorovaní" alebo v inšpirovaní ďalších študentov našej školy, ktorí pôjdu do programu - programov JA Slovensko alebo sú v nich už zapojení. Úplne naj by bolo, keby som mohol pracovať v nejakom ďalšom programe JA, ktorý sa robí na našej škole. "

Michal Cisík, 3.C trieda