• Umrholený Wrexham opäť privítal študentov z Handlovej

Šiesti študenti II. B triedy odboru grafik digitálnych médií a vyučujúce odborných informatických predmetov Mgr. Iveta Čapliarová a Ing. Alena Kubová sa v termíne od 4.11 do 18.11 2018 zúčastnili v rámci projektu Erasmus+ KA1 dvojtýždňovej odbornej stáže na strednej škole Colleg Cambria vo Veľkej Británii. Stáž bola zameraná najmä na odborné grafické predmety. Program poskytol študentom výuku anglického jazyka, workshopy zamerané na kresbu a maľbu, tvorbu animácií v grafickom štúdiu v Colwyn Bay, tvorbu videí, ich strihanie a prácu so zvukom v Deeside.

triedne schôdze Rady rodičovského združenia sa uskutočnia v týždni od 10. – 14. 12.2018.

Triedny učiteľ určí presný dátum a čas konania schôdze.

• Tematicke zážitkové vzdelávanie 2018

Študenti Strednej odbornej školy v Handlovej spoznávali v rámci tematického zážitkového vzdelávania významné miesta Slovenska z hľadiska histórie, dejín slovenského národa, kultúrnych pamiatok či prírodných vied. Zážitkovým vzdelávaním si rozvíjali svoju osobnosť, rozširovali poznatky, získavali zážitky.

• ZENIT v programovaní

Dňa 16. októbra 2018 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Zenit v programovaní. Súťaž prebieha v rovnakom termíne, čase a s rovnakými úlohami na celom Slovensku.

Na našej škole sa súťaže zúčastnili iba študenti 3. a 4. ročníka, teda iba v jednej kategórii A.

• Svet pred objektívom

V dňoch 8.10. až 12.10. sa 5 žiaci odboru grafik digitálnych médií spolu s dvomi vyučujúcimi zúčastnili odbornej stáže v Holandsku. Stáž bola zameraná, ako názov prezrádza, na fotografovanie. Študenti mali možnosť vidieť super modernú školu s vybavením, aké u nás vídať iba u profesionálnych fotografov, a tiež mali možnosť si toto vybavenie aj vlastnoručne vyskúšať. Bolo to počas workshopu, kde sa sami medzi sebou stylovali a fotili v téme „high society“. Taktiež si vyskúšali svoje zručnosti v kreslení, a samozrejme nechýbalo ani fotografovanie v meste. Najprv mali zachytiť život v meste Arnhem, kde sa projekt konal, a neskôr nafotiť architektúru a životný štýl v hlavnom meste Holandska, v Amsterdame. Amsterdam sa nám veľmi páčil a veľmi sme si užili atmosféru najmultikultúrnejšieho mesta Európy.

Mladý líder 2016

JA Mladý líder 2016 s našou účasťou

Najúspešnejší absolventi vzdelávacích programov JA Slovensko z celej SR objavovali tajomstvá úspešného líderstva počas štyroch inšpiratívnych dní, ktoré pre nich pripravila vzdelávacia nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko v spolupráci s členom jej správnej rady, spoločnosťou Citi Foundation.

Tridsať stredoškolákov, ktorí v minulom školskom roku (2015/2016) úspešne absolvovali JA programy podnikateľského vzdelávania spojil vzdelávací projekt JA Mladý líder. V Belušských Slatinách od 27. do 30. septembra 2016 absolvovali v rámci študentskej konferencie interaktívne workshopy pod vedením odborných lektorov a koučov. Program tohto projektu bol zameraný na rozvíjanie manažérskych a líderských zručností, školili sa aj v krízovom manažmente. Tohto unikátneho projektu sa zúčastnili aj naši úspešní žiaci z programu Etika a podnikanie: Michal Cisík a Martin Košík z 3.C.

Moje dojmy:

"Tie štyri dni ktoré sme mohli stráviť na tomto super podujatí mi otvorili oči a ukázali ako sa dá urobiť to čo chcem, ako sa dá aj z ničoho spraviť niečo a potvrdili mi to, o čom som premýšľal – o svojom ďalšom smerovaní. Bola to skvelá skúsenosť a rozhodujúci krok do budúcnosti... Nadobudol som tiež presvedčenie , že by som rád pomohol v malom "lektorovaní" alebo v inšpirovaní ďalších študentov našej školy, ktorí pôjdu do programu - programov JA Slovensko alebo sú v nich už zapojení. Úplne naj by bolo, keby som mohol pracovať v nejakom ďalšom programe JA, ktorý sa robí na našej škole. "

Michal Cisík, 3.C trieda