• UPOZORNENIE – opravný termín EČ a PFIČ.

Opravný termín externej časti a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky september 2018 - určenie miesta konania

•  Informácie pre uchádzačov pomaturitného štúdia

6851 N sociálno - právna činnosť

Všetky prihlášky na pomaturitné štúdium posielajte na adresu: SOŠ Handlová, Lipová 8,972 51 Handlová.

Prihlášky na pomaturitné štúdium musia byť potvrdené lekárom a prikladajte k nim overené kópie maturitného vysvedčenia. Posielajte ich do 31.7.2018.

• Odborný remeselnícky kemp elektrikárov v Plzni

SOUE v Plzni bolo poverené organizáciou Remeselníckeho kempu pre elektrikárov, ktorý sa uskutočnil v dňoch 19.6 až 22.6.2018. Zúčastnilo sa ho 16 žiakov, z ktorých dvaja žiaci z 1.D odboru mechatronika Adam KIEPEŠ a Denis BLAHO reprezentovali našu školu.

• Projekt Erasmus+
    Odborná stáž študentov v Talline

V dňoch 14.5. až 30.5. 2018 sa 12 študentov študijných odborov technické lýceum a mechanik počítačových sieti zúčastnilo odbornej stáže v medzinárodnom projekte Erasmus+ v Talline – Estónsko. Študenti mali možnosť poznať naozaj dynamické moderné hlavné mesto, kde bolo vidieť spojenie historickej časti mesta s modernou architektúrou 21. storočia tvorenej hlavne kombináciou skla a ocele. Odborná časť stáže sa realizovala v Polytechnickej škole - moderne vybavenej zameranej na technické odbory od fotografie, grafiky, programovania až po elektrotechniku. Naši študenti si postupne prešli jednotlivé odborné predmety danej školy, kde preukázali výborné odborné aj jazykové zručnosti.

Exkurzia v KIA MOTORS

Dňa 24. 10.2016 sa žiaci 3.F, 3.E, 2.E (TEL) zúčastnili exkurzie do výrobného podniku KIA Motors v Tepličke nad Váhom. Najprv sme sa dozvedeli niečo z histórie tejto automobilky, číselné a ekonomické fakty o výrobe a to v modernom školiacom centre.

Potom sme sa autobusom presunuli priamo do vnútra podniku, kde sme nahliadli do niektorých výrobných prevádzok. Pre niektorých študentov to bol prvý kontakt s pracovným procesom. Navštívili sme 2 výrobné haly a videli sme v kocke ako je zorganizovaná výroba aut, od výroby ich skeletu až po prvý štart novo vyrobeného auta. Veľké množstvo práce vykonávajú roboty ,automatizované linky a prekvapila nás nielen perfektná organizácia práce ale aj čistota na pracoviskách a v okolí podniku.

D. Krónerová