• Angličtinár roka - Best in English 2018

Dňa 30. 11. 2018 sa na SOŠ Handlová uskutočnil ďalší ročník celoeurópskej súťaže Angličtinár roka (Best in English). Pointou súťaže je absolvovanie 60 minútového on-line testu pokrývajúceho vedomosti v rozsahu úrovní B1 až C1 spoločného európskeho referenčného rámca. V tomto roku sa do súťaže zapojilo 922 stredných škôl a 21 110 študentov z 30 štátov, v rámci SR to bolo 123 stredných škôl a 2 700 študentov.

A ako sa darilo našim študentom?

• Návšteva súdneho pojednávania

V rámci školskej protidrogovej prevencie a predmetu odborná prax a právo v študijnom odbore sociálno-právna činnosť, predmetu právna náuka v študijnom odbore bilingválna obchodná akadémia sme sa zúčastnili 12.12.2018 súdneho pojednávania na okresnom súde v Prievidzi. Trestnoprávne pojednávanie viedol JUDr. Pavol Bielik v trestnej veci prečinu narušenia osobnej slobody a zločinu vyhrážania.

• Celodenná stáž na právnickej fakulte Trnavskej univerzity

Celodenná stáž na právnickej fakulte Trnavskej univerzity sa uskutočnila dňa 29. novembra 2018. Stáže sa zúčastnili žiaci III.A triedy a I.S triedy.

Žiaci mali možnosť si vyskúšať reálny priebeh celodenných prednášok na právnickej fakulte. Témy boli zamerané na ústavné právo, trestné právo , občianske právo, ľudské práva, zákon o ochrane spotrebiteľa a povinnosti očkovania v SR. Medzi jednotlivými prednáškami Trnavská univerzita našim žiakom poskytla občerstvenie.

• Školské kolo olympiády ľudských práv

Dňa 5. decembra 2018 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády ľudských práv, ktorého sa zúčastnili žiaci III.A triedy. Otázky boli zostavené v súlade s požiadavkami témy „30. výročie Nežnej revolúcie“ .

Exkurzia v KIA MOTORS

Dňa 24. 10.2016 sa žiaci 3.F, 3.E, 2.E (TEL) zúčastnili exkurzie do výrobného podniku KIA Motors v Tepličke nad Váhom. Najprv sme sa dozvedeli niečo z histórie tejto automobilky, číselné a ekonomické fakty o výrobe a to v modernom školiacom centre.

Potom sme sa autobusom presunuli priamo do vnútra podniku, kde sme nahliadli do niektorých výrobných prevádzok. Pre niektorých študentov to bol prvý kontakt s pracovným procesom. Navštívili sme 2 výrobné haly a videli sme v kocke ako je zorganizovaná výroba aut, od výroby ich skeletu až po prvý štart novo vyrobeného auta. Veľké množstvo práce vykonávajú roboty ,automatizované linky a prekvapila nás nielen perfektná organizácia práce ale aj čistota na pracoviskách a v okolí podniku.

D. Krónerová