• Robotický battle

V Košiciach súťažili mladí priaznivci robotiky. 4.6.2018 sa na Gymnáziu na Alejovej v Košiciach uskutočnil 9.ročník súťaže pod názvom Robotický battle pre žiakov základných a stredných škôl, ktorí prejavujú záujem o robotiku. Cieľom súťaže je popularizácia robotiky a informatiky na školách.

• Odborná stáž v Plzni

V rámci projektu "Európske vzdelanie a prax" sa 11 študentov z našej školy zúčastnilo odbornej stáže v Plzni. Naším domovom sa prechodne v termíne od 20.5.do 1.6.2018 stalo SOU elektrotechnické. Počas vyučovania na odbornom výcviku sme sa stretli s rôznymi zaujímavými praktickými úlohami. V rámci kamerového zabezpečovacieho systému sme sa dozvedeli nielen teoretické informácie ale sme si vyskúšali aj pripojenie cez WI-FI na kamery, ktoré boli inštalované v odbornej učebni. Mimoriadne zaujímavou súčasťou odbornej praxe bolo programovanie platformy ARDUINO , ktorá dokáže vykonávať jednoduché úlohy. Prakticky sme si trénovali naprogramovať rozsvietenie LED diódy alebo semafora. Záver odbornej praxe patril náročnejším úlohám z oblasti elektro pneumatiky, hydrauliky, robotiky . Výstupom tejto časti praxe bolo prepojenie príkazov z PC s výrobnou linkou, ktoré umožnili vykonávať činnosti na nej( posúvanie paliet, časovanie,...).

• Vedieť sa správne rozhodnúť 2018

V rámci prvého kola súťaže "Vedieť sa správne rozhodnúť" žiaci stredných škôl (celkovo 42 tímov) riešili prípadovú štúdiu zameranú na formu spravodlivého obchodu Fair Trade. Vyjadrovali svoj názor a postoj k dôveryhodnosti tohto konceptu a ako naučiť Slovákov nakupovať Fair Trade produkty. Téma bola veľmi náročná a rozhodovanie ťažké. Úspechom nášho tímu: Kristián Rusnák, Peter Kuric (2.E tel) bol postup do celoslovenského finále, ktoré sa konalo dňa 29.5.2018 v priestoroch firmy HPE Bratislava.

• Svet pred objektívom

V dňoch 23.- 27. apríla 2018 sa uskutočnilo druhé medzinárodné stretnutie v rámci projektu „Svet pred objektívom“. Pre študentov boli pripravené zaujímavé akcie a workshopy spojené s tvorbou a úpravou fotografie. Pracovali v piatich medzinárodných skupinách, v ktorých sa zdokonaľovali nielen pri tvorbe fotografie, ale aj v jazykových schopnostiach. Hneď po privítaní ich čakala exkurzia do fotoštúdia, kde pod vedením profesionálneho fotografa Filipa Kormaňáka získali nové skúsenosti vo fotení na biele aj čierne plátno a aj pri práci so svetlom.

• Výsledky prijímacieho konania pre školský rok 2018/2019

Prehľad výsledkov prijímacieho konania podľa študijných odborov - 17.5.2018

Exkurzia v KIA MOTORS

Dňa 24. 10.2016 sa žiaci 3.F, 3.E, 2.E (TEL) zúčastnili exkurzie do výrobného podniku KIA Motors v Tepličke nad Váhom. Najprv sme sa dozvedeli niečo z histórie tejto automobilky, číselné a ekonomické fakty o výrobe a to v modernom školiacom centre.

Potom sme sa autobusom presunuli priamo do vnútra podniku, kde sme nahliadli do niektorých výrobných prevádzok. Pre niektorých študentov to bol prvý kontakt s pracovným procesom. Navštívili sme 2 výrobné haly a videli sme v kocke ako je zorganizovaná výroba aut, od výroby ich skeletu až po prvý štart novo vyrobeného auta. Veľké množstvo práce vykonávajú roboty ,automatizované linky a prekvapila nás nielen perfektná organizácia práce ale aj čistota na pracoviskách a v okolí podniku.

D. Krónerová