• Stredoškolák - hrdina remesla

V Trenčíne sa 4. 10. - 5. 10. 2018 uskutočnil už 20. ročník prezentačnej výstavy Stredoškolák – hrdina remesla, ktorá bola súčasťou Európskeho týždňa odborných zručností. Cieľom samotnej výstavy bolo ponúknuť žiakom základných škôl a ich rodičom prehľad o ponuke odborného vzdelávania a poukázať na možnosti uplatnenia sa na trhu práce, získavať žiakov na remeslá a technické odbory, ktoré sú potrebné pre priemyselné odvetvia. Na výstavisku sa predstavili aj zamestnávatelia, ktorí pôsobia na pôde Trenčianskeho samosprávneho kraja, zamestnávatelia z okolitých regiónov i zamestnávatelia ponúkajúci štúdium v systéme duálneho vzdelávania.

• Exkurzia v Južných Čechách

Koncom septembra sme sa spolu s prievidzským gymnáziom zúčastnili dvojdňovej exkurzie v Južných Čechách. V prvý deň sme absolvovali prehliadku pivovaru Budvar v Českých Budějoviciach a navštívili jeden z najkrajších zámkov Českej republiky - zámok Hluboká. Na druhý deň sme sa presunuli do historického mesta Český Krumlov, ktorý je na zozname svetového dedičstva UNESCO. A zistili sme aj prečo..... nádherný hradný komplex týčiaci sa nad riekou Vltava a úžasné námestie lemované domčekmi s renesančnou architektúrou. Najviac nás však očaril výhľad z hradnej veže na meandrujúcu rieku a nádherné okolie. Zlatým klincom programu bol poobedňajší splav Vltavy na raftoch, kde sme si zmerali nielen svoje sily, ale aj dávku odvahy, či strachu. Viac už prezradia fotografie v galérii.

• Otvorenie novej cyklotrasy

Trenčiansky samosprávny kraj pozýva všetkých priaznivcov cyklistiky a prechádzok na otvorenie novej cyklotrasy mezdzi mestom Púchov a Nosickou priehradou v obci Nimnica. Vítaní sú všetci cyklisti, chodci, skateboardisti, korčuliari, bežci či kolobežkári :) Podrobnejšie informácie nájdete vo vyvtvorenej udalosti Slávnostné otvorenie cyklotrasy Púchov - Nosická priehrada.

• Maturita 2019

Kód školy: 633015

Základné informácie:

Organizáciu maturitných skúšok v školskom roku 2018/2019 upravuje školský zákon č. 245/2008 Z. z., vyhláška MŠ SR č. 318/2008 o ukončovaní štúdia na stredných školách v znení vyhlášky č. 209/2011 Z. z. a vyhlášky 113/2015 Z. z.,  zákon č.596/2003 Z.z. o štátnej správe v školstve.

• Odborný remeselnícky kemp elektrikárov v Plzni

SOUE v Plzni bolo poverené organizáciou Remeselníckeho kempu pre elektrikárov, ktorý sa uskutočnil v dňoch 19.6 až 22.6.2018. Zúčastnilo sa ho 16 žiakov, z ktorých dvaja žiaci z 1.D odboru mechatronika Adam KIEPEŠ a Denis BLAHO reprezentovali našu školu.

Best in English - Angličtinár roka

Dňa 30. novembra sa SOŠ Handlová zapojila do celoeurópskej súťaže Best in English - Angličtinár roka. Do súťaže, ktorá pozostávala zo 60 minútového online testu, sa zapojilo 694 stredných škôl z 28 krajín. Celkovo sa súťaže zúčastnilo 15 107 študentov. Najlepšie zo študentov našej školy si počínal Viktor Šmidák zo 4.A triedy, ktorý získal 108,5 bodov zo 124 možných. Na delenom druhom mieste v rámci školy sa umiestnili Sára Čepcová z 1.A a Roland Bednár z 5.L triedy. Obaja získali zhodne po 107 bodov. Všetkým účastníkom gratulujeme a ďakujeme za účasť."