Hlavná stránka Centrum odborného vzdelávania

Úspech grafikov z Handlovej

Asociácia pre mládež, vedu a techniku Amavet organizovala tento rok 8. ročník projektu Junior Internet. Určený je pre žiakov základných a stredných škôl, pre mladých kreatívnych tvorcov webových stránok, webdizajnérov, internetových novinárov, programátorov a možno budúcich podnikateľov. Zapojiť sa môžu do štyroch kategórií - JuniorWEB, JuniorDESIGN, JuniorAPP a JuniorTEXT.

Zo Strednej odbornej školy v Handlovej sa do tejto súťaže zapojili traja študenti: Marián Gáka a Jakub Pucher, obaja z III.B triedy a Ondrej Krumlovský z II. B triedy, všetci z odboru grafik digitálnych médií. So svojimi prácami sa prihlásili do kategórie JuniorWEB, prešli cez prvé neverejné kolo a boli pozvaní na konferenciu Junior Internet 2013, ktorá sa konala v piatok 15. 3. 2013 v Bratislave. Svoje práce prezentovali pred porotou, prezentácie mali pripravené na vysokej úrovni. Počas troch minút, ktoré mali súťažiaci k dispozícii, zaujal porotu Ondrej Krumlovský so svojou webovou stránkou o autizme, prispôsobenou pre slabozrakých spoluobčanov. Umiestnil sa na 3. mieste a bol odmenený hodnotnou cenou.

Na konferencii bol pripravený bohatý program, plný prednášok, diskusií a prezentácií. Počas konferencie je možné nájsť si priateľov s rovnakými záujmami, nadviazať cenné kontakty alebo dohodnúť spoluprácu na projektoch.

Študentom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a dúfame, že budú pozitívnou motiváciou aj pre ostatných študentov našej školy.

Mgr. Iveta Čapliarová

Posledná úprava Sobota, 08 November 2014 21:46