Hlavná stránka Centrum odborného vzdelávania
PDF Tlačiť E-mail
Napísal Iveta Čapliarová

Projekty Leonardo

Európsky parlament sa rozhodol finančne podporiť vzdelávanie mladej generácie a ďalšie vzdelávanie pedagogických pracovníkov v Programe celoživotného vzdelávania. Program je zameraný najmä na rozvoj výmeny, spolupráce a mobility žiakov a učiteľov medzi systémami vzdelávania a odbornej prípravy v rámci Európskej únie tak, aby sa stali svetovým štandardom kvality.

Štruktúru programu tvoria štyri sektorové podprogramy : Comenius, Erasmus, Leonardo da Vinci a Grundtvig.

Naša škola už po tretí krát vypracovala hneď dva projekty v rámci podprogramu Leonardo da Vinci, ktoré boli úspešné a realizujú v novembri 2009. O spoluprácu sme požiadali partnerskú školu Střední odborné učilišťě elektrotechnické v Plzni, ktorá nám umožnila absolvovať stáž v jej odborných laboratóriách.

Informácie o projektoch:

projekt pre žiakov: Sieťové technológie v praxi žiakov

ciele projektu: získať praktické skúsenosti v oblasti navrhovania, konfigurovania a realizácie počítačových sietí, zdokonaliť sa v medzinárodnom vzdelávacom programe NetAcad (sieťová akadémia) a pripraviť sa na národné kolo súťaže NAG 2009

partner projektu: Střední odborné učilišťě elektrotechnické , Plzeň, Česká republika

termín stáže: 2.11.2009 – 13.11. 2009

počet účastníkov v turnuse: 12 žiakov so študijným odborom mechanik počítačových sietí, elektrotechnika a technické lýceum, 2 učitelia ako pedagogický dozor

projekt pre učiteľov: Inovácie rádiofrekvenčných systémov

ciele projektu: získať teoretické a praktické skúsenosti s používaním a výučbou vzdelávacích programov pre inteligentné budovy so zameraním na aplikačné zapojenia a diagnostiku

termín stáže: 23.11.2009 – 27.11. 2009

počet účastníkov v turnuse: 8 učiteľov odborných elektrotechnických predmetov a majstri odborného výcviku

Projekty Leonardo sa osvedčili ako veľmi úspešné a majú veľkú pridanú hodnotu pre žiakov aj učiteľov, pretože im umožňujú zvyšovať si svoju kvalifikáciu a tým sa stať atraktívnejším na európskom trhu práce. Vzdelávame pre prax.

Posledná úprava Nedeľa, 08 Máj 2016 05:28