Hlavná stránka
Napísal Iveta Čapliarová

Prípravná návšteva v Nórsku

17. - 20. jún 2009

V dňoch 17. až 20. júna 2009 sa uskutočnila prípravná návšteva, ktorej sa zúčastnili Mgr. Jozef Barborka, Ing. Mária Beňušová a Mgr. Katarína Šovčíková v partnerskej škole Gerhard Schønings skole v nórskom Trondheime. Cieľom tohto krátkeho pobytu bolo vzájomné zoznámenie sa projektového manažmentu slovenskej a nórskej strednej školy, konkretizácia programu výmenných pobytov slovenských a nórskych účastníkov a doplnenie pracovných aktivít projektu. Mobilita nórskych študentov na Slovensku sa uskutoční od 3. do 17. októbra 2009. Okrem toho sme mali možnosť pozrieť si vyučovacie aj technické priestory školy, dozvedeli sme sa o organizácii vyučovania v tejto škole, učebných programoch, o výchovných problémoch žiakov a o spôsoboch ich riešenia. Bola to veľmi prínosná výmena dobrých skúseností pedagógov oboch škôl, týkajúca sa nielen realizácie projektu, ale aj vyučovacieho procesu a jeho modernizácie vôbec. Ocenili sme aj záujem regionálneho školského úradu v Trondheime o našu návštevu. Veľmi milo nás privítali a pozvali nás na krátku návštevu na svoje pracovisko, kde nám prostredníctvom prezentácie predstavili ich región, školský systém, porozprávali nám o svojich plánoch do budúcnosti, zvlášť o tom, ako sa im darí zvyšovať vzdelanostnú úroveň mládeže. Pri prehliadke mesta nám porozprávali o jeho histórii a ukázali nám najzaujímavejšie architektonické diela, budovy, sochy, katedrály a pod. Aj my sme prostredníctvom prezentácie na PC predstavili svoju krajinu, región, mesto a školu. Naše prvé stretnutie bolo veľmi významné pre ďalšie fungovanie našej spolupráce.

Posledná úprava Nedeľa, 08 Máj 2016 05:38