pozývame Vás na rodičovské združenia, ktoré sa uskutočnia v termíne
    od 9.12. do 13.12.2019.

Presný termín pre jednotlivé triedy upresní triedny učiteľ.

• V mesiaci november v rámci kariérového poradenstva sa uskutočnili nasledovné akcie

• GAUDEAMUS – NITRA 5. 11. 2019
      Európsky veľtrh pomaturitného a celoživotného vzdelávania sa uskutočnil 5. – 6. 11. 2019. Ľudia v stánkoch škôl boli pripravení našim žiakom odpovedať na ich otázky. Študenti a absolventi VŠ sa radi podelili so svojimi skúsenosťami. VŠ na prednáškach predstavili od ponuky odborov, cez možnosti ubytovania až po mimoškolské aktivity. Čítať ďalej...
    • Odborná stáž projektu Erasmus + KA1 v Írskom meste Cork
      "Medzinárodné mobility – nástroj získavania odborných skúseností"

V termíne od 13. 10. – 26. 10. 2019 dostali vo výberovom konaní vybraní 8 žiaci 4. A triedy a 4 žiaci 3. A triedy odboru bilingválna obchodná akadémia možnosť rozšíriť si svoje teoretické, praktické odborné a najmä jazykové skúsenosti priamo na rôznych prevádzkach v druhom najväčšom írskom meste Cork, či prímestských častiach Ballincollig a Bishopstown. Väčšina žiakov pracovala pre spoločnosti, ktorých primárnym cieľom nebolo vykazovať zisk, ale ziskom z priameho predaja charitatívnym spôsobom podporiť určitú skupinu znevýhodnených ľudí. O akú konkrétnu skupinu ľudí sa jedná sa môže každý záujemca dozvedieť priamo z názvu prevádzky, alebo z propagačného materiálu umiestneného v jej vnútorných priestoroch.

Rozšírenie kompetencií učiteľov CAD systémov o CAM systém

Stredná odborná škola v Handlovej získala finančné prostriedky vo výške 1440 eur na realizáciu rozvojového projektu grafických systémov v odbornom vzdelávaní a príprave na rok 2017. Cieľom projektu je vytvorenie vhodných podmienok pre výučbu grafických systémov v jednotnom prostredí CAD/CAM : Autodesk Inventor a jeho aplikácii Autodesk Inventor HSM. Tento zámer chceme dosiahnuť vzdelávaním učiteľov s aprobáciou na odborné strojárske predmety. Na škole využívame v súčasnosti v predmete grafické systémy softvér Autodesk Design Academy – Inventor, ktorý sme získali v uplynulom školskom roku v rámci projektu Inovatívna prestavba vzdelávania na Strednej odbornej škole Handlová. V rámci predmetu CNC programovanie využívame softvér Solid CAM. Našou snahou je zjednotiť prostredie CAD a CAM.

Vzdelávaním učiteľov odborného predmetu CAD systémy chceme rozšíriť ich kompetencie o CAM systém, čo nám umožní vytvorenie jednotnej vzdelávacej stratégie s využitím softvéru Autodesk Inventor a aplikácie Autodesk Inventor HSM.

Projekt sa realizuje s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Výstupy projektu:

CNC programovanie pre 4. ročník odboru mechatronika

Zbierka riešených úloh HSM

Príklady:

frézovanie - č.2           frézovanie - č.3           frézovanie - č.4

frézovanie - č.5           frézovanie - č.6           frézovanie - č.7           frézovanie - č.8

sústruženie - č.1         sústruženie - č.2          sústruženie - č.3         sústruženie - č.4

sústruženie - č.5         sústruženie - č.7