Pre deviatačky a deviatakov

V tomto odbore bude učiť prírodovedné a odborné predmety 15 vybraných učiteľov vyškolených v rámci národného projektu IT academia – vzdelávanie pre 21. storočie. Dôraz sa bude klásť na kvalitu vyučovania matematiky, fyziky, programovania, počítačových sietí, IoT a ECDL.

Kvalitu vzdelávania v matematike a fyzike má na starosti skupina vyučujúcich pod vedením Ing. Dušana Botku. Informatiku s dôrazom na programovanie bude učiť skupina Ing. Stanislava Dolníka. V laboratóriu počítačových sietí Ťa privíta a IoT Ťa bude učiť Ing. Ján Krausko a Bc. Maroš Matejov. Vo vedeckom labáku (IT Sciencelab) sa najčastejšie stretneš s Ing. Alenkou Kubovou a Bc. Marošom Matejovom. Tvoj európsky vodičák na počítač – ECDL má na starosti Mgr. Viera Pallerová.

Cieľom je vychovať absolventov, ktorí budú ďalej pokračovať v štúdiu na technických vysokých školách alebo sa ihneď uplatnia na trhu práce.

Odbor je vhodný hlavne pre chlapcov aj dievčatá, ktoré sú skôr technicky zamerané a snažia sa na počítačoch aj vzdelávať a niečo tvoriť nielen sa zabávať a hrať.

Výhodou pre uchádzača môže byť logické myslenie, výborné a veľmi dobré výsledky z matematiky, fyziky, angličtiny a informatiky.

víťaz národného kola súťaže Networking Academy Games kategórie stredoškolákov jednotlivcov Andrej Koberčík
    zľava: Róbert Belanec, Dušan Rus, Andrej Koberčík - víťazi kategórie trojčlenných stredoškolských tímov

Ing. Ján Krausko
Cisco Academy