SOŠ Handlová

 • Exkurzia do Osvenčimu

  Dňa 12. novembra 2018 51 študentov našej školy spolu s dvoma pedagógmi navštívilo najväčší nacistický vyhladzovací tábor Auschwitz - Birkenau v Osvienčime.

  Čítať ďalej...  
 • Umrholený Wrexham opäť privítal študentov z Handlovej

  Šiesti študenti II. B triedy odboru grafik digitálnych médií a vyučujúce odborných informatických predmetov Mgr. Iveta Čapliarová a Ing. Alena Kubová sa v termíne od 4.11 do 18.11 2018 zúčastnili v rámci projektu Erasmus+ KA1 dvojtýždňovej odbornej stáže na strednej škole Colleg Cambria vo Veľkej Británii. Stáž bola zameraná najmä na odborné grafické predmety. Program poskytol študentom výuku anglického jazyka, workshopy zamerané na kresbu a maľbu, tvorbu animácií v grafickom štúdiu v Colwyn Bay, tvorbu videí, ich strihanie a prácu so zvukom v Deeside.

  Čítať ďalej...  
 • Vážení rodičia,

  triedne schôdze Rady rodičovského združenia sa uskutočnia v týždni od 10. – 14. 12.2018.

  Triedny učiteľ určí presný dátum a čas konania schôdze. 

   

   
 • Tematicke zážitkové vzdelávanie 2018

  Študenti Strednej odbornej školy v Handlovej spoznávali v rámci tematického zážitkového vzdelávania významné miesta Slovenska z hľadiska histórie, dejín slovenského národa, kultúrnych pamiatok či prírodných vied. Zážitkovým vzdelávaním si rozvíjali svoju osobnosť, rozširovali poznatky, získavali zážitky.

  Čítať ďalej...  
 • ZENIT v programovaní

  Dňa 16. októbra 2018 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Zenit v programovaní. Súťaž prebieha v rovnakom termíne, čase a s rovnakými úlohami na celom Slovensku.

  Na našej škole sa súťaže zúčastnili iba študenti 3. a 4. ročníka, teda iba v jednej kategórii A.

  Čítať ďalej...  

Lekvár na jednotku

Varenie a ochutnávku slivkového lekváru a rôznych iných dobrôt, ľudové tradície starých rodičov, remeselné dielne a rôzne zábavné aktivity pripravila ZŠ Dr. Jánskeho v Žiari nad Hronom dňa 27.9.2017 v rámci 5. ročníka podujatia s názvom Lekvár na jednotku. Po prvýkrát mohli na tejto akcii prezentovať rôzne stredné školy svoje odbory a to hravou formou. Stánok našej školy bol magnetom pre malých technikov – zaujímali sa nielen o práve vyrábané produkty z 3D tlačiarne (píšťalky, žabky) ale aj o zostavy zo stavebníc, či rôzne pohyblivé technické pomôcky. Pochvalu za skvelú prácu a trpezlivosť s malými i veľkými návštevníkmi podujatia si zaslúžia študenti z 1.D (Fábry, Lahuta, Šnírerová) a 4.E triedy (Bolfa, Čižnár).