Lekvár na jednotku

Varenie a ochutnávku slivkového lekváru a rôznych iných dobrôt, ľudové tradície starých rodičov, remeselné dielne a rôzne zábavné aktivity pripravila ZŠ Dr. Jánskeho v Žiari nad Hronom dňa 27.9.2017 v rámci 5. ročníka podujatia s názvom Lekvár na jednotku. Po prvýkrát mohli na tejto akcii prezentovať rôzne stredné školy svoje odbory a to hravou formou. Stánok našej školy bol magnetom pre malých technikov – zaujímali sa nielen o práve vyrábané produkty z 3D tlačiarne (píšťalky, žabky) ale aj o zostavy zo stavebníc, či rôzne pohyblivé technické pomôcky. Pochvalu za skvelú prácu a trpezlivosť s malými i veľkými návštevníkmi podujatia si zaslúžia študenti z 1.D (Fábry, Lahuta, Šnírerová) a 4.E triedy (Bolfa, Čižnár).