Exkurzia do NR SR

Dňa 28. februára sa vybraní žiaci z 3.E a 3.A triedy zúčastnili exkurzie do NR SR v rámci predmetov občianska výchova, právna náuka a svet práce. Zamestnankyňa NR SR v odbore pre styk s verejnosťou študentom priblížila históriu vývoja slovenského parlamentu a tiež vývoj štátnych symbolov Slovenskej republiky. Veľmi zaujímavá bola prednáška o vývoji parlamentarizmu na našom území od roku 1848, kedy vznikol prvý samostatný slovenský parlament – Slovenská národná rada, založená Ľudovítom Štúrom , Michalom Miloslavom Hodžom a Jozefom Miloslavom Hurbanom. V rámci exkurzie sme absolvovali prehliadku budovy parlamentu ako najvyššieho orgánu štátnej moci.

Pedagogický dozor zabezpečovali: Ing. Jana Kubáleková a Ing. Henrieta Sviteková.