Odborná stáž študentov vo Wrexhame

Pred pár dňami sa plní zážitkov a nových anglických slovíčok vrátili zo stáže vo Walese žiaci 3.A triedy bilingválnej obchodnej akadémie. Pobyt sa uskutočnil v nádhernej časti Veľkej Británie - vo Walese, konkrétne v meste Wrexham.

Keďže sme tam strávili tri týždne, zážitkov a vedomostí je viac než dosť. Okrem učenia sa angličtiny sme mali možnosť prezrieť si známy futbalový štadión Manchester United, kde sa najviac páčilo chalanom. Dievčatá zaujala úžasná waleská príroda, ale tiež nemali strach vyliezť na samý vrch horolezeckej steny, či prejsť sa po úzkom, ale zato vysokom aquadukte. Áno, správne čítate, aquadukt, nie viadukt. Tento waleský pochádza ešte z rímskych čias a dodnes je využívaný na rekreačnú (nie najlacnejšiu) plavbu.

Ale aby ste si nemysleli, že to bolo len o zábave a výletoch (čo aj bolo ;-) ). Žiaci absolvovali aj hodiny ekonomickej angličtiny, kde okrem iného dostali za úlohu vymyslieť 5 dňovú turistickú exkurziu po severnom Walese. Musím uznať, že to zvládli na výbornú!

Aby som nezabudla spomenúť, videli sme všetkých Sedem divov Walesu. Asi sa čudujete, že ste o nich ešte nepočuli, ale sú skutočne zaujímavé a krásne, oplatí sa ich pozrieť, poprípade aspoň vygoogliť.

Pred koncom pobytu nás naši hostitelia ešte vzali na neďaleký zámok Chirk castle, kde však tak fúkalo, že sme si „versaillské“ záhrady ani nestihli obzrieť (báli sme sa, aby nám naše dievčatá neodvial studený waleský víchor ). Zato sme tam stretli úžasného sprievodcu, bývalého pána učiteľa, ktorý svoju učiteľskú náturu nezaprel a študentov oboznámil nielen s dejinami zámku, ale aj Walesu a svojej rodiny 

Bolo to jednoducho NEZABUDNUTEĽNÉ, však mládež?! ;-)