Hlavná stránka Sponzori
Nedeľa, 20 December 2009 21:09

Projekt Leonardo

„Aj učitelia sa učia...“

V termíne od 22.11. do 28.11. 2009 sa naši učitelia a majstri odborného výcviku zúčastnili stáže v rámci projektu Leonardo da Vinci – Mobility – Odborníci v počiatočnej odbornej príprave.
Pedagógovia prvý krát vo svojej praxi mohli vycestovať a získať nielen prehľad v systéme európskeho školstva, ale aj nové skúsenosti a vedomosti v oblasti rádiofrekvenčných systémov. Cieľom ich cesty bola Česká republika, Plzeň a konkrétne Stredné odborné učilište elektrotechnické.
Počas pobytu ich pracovný program bol zameraný na dalšie odborné vzdelávanie pedagogických pracovníkov v oblasti elektrotechniky, elektroniky a bezdrôtových inštalácií bytových a priemyselných centier. Stáž umožnila ďalej získať a porovnávať cenné praktické skúsenosti s odbornou prípravou v danom odbore, v školách, kde majú rôzne skúsenosti s novými metódami zavedených do elektrotechniky, elektroniky a bezdrôtových inštalácií bytových a priemyselných centier do priemyslu
Dokladom o absolvovanej stáži bol Certifikát o absolvovaní stáže a Europass Mobilita.
Pretože stáž sa uskutočnila mimo územia materskej krajiny, bol program súčasne zameraný aj na spoznávanie kultúry a histórie okolia Plzne, resp. západných a stredných Čiech. Pedagógovia absolvovali prehliadky so školenými sprievodcami - prehliadku mesta Plzeň a hlavného mesta Českej republiky Praha. Navštívili najkrajšie a najvzácnejšie historické pamiatky, v Prahe hlavne Václavské námestie, Orloj, Karlov most, Hradčany, katedrály svätého Víta, vyhliadka z Petřína.

Určite by si pracovnú stáž radi vyskúšali aj ďalší učitelia. To bude predmetom našich ďalších projektov.

Posledná úprava Nedeľa, 08 Máj 2016 05:27