Hlavná stránka Súťaže

Študenti a učitelia SOŠ Handlová na „rozprávkovom“ pobyte v Turecku

Posledné projektové stretnutie v rámci dvojročného projektu „Učme sa navzájom“ sa konalo v tureckom Istanbule a bolo zamerané na Využitie moderných informačno-komunikačných technológií vo vyučovacom procese. Okrem účastníkov z našej školy a hostiteľov sa na stretnutí zúčastnili aj študenti a učitelia z Českej republiky a z Írska.

Pracovná časť programu patrila najmä výmene „best practice“ v rámci skvalitňovania výchovno-vyučovacieho procesu. Každá skupina účastníkov prezentovala vlastné skúsenosti, osvedčené metódy, pedagogické postupy a prostriedky v rámci skvalitňovania edukačného procesu prostredníctvom moderných technológií. Všetci študenti mali pripravené prezentácie, v ktorých predstavili svoje názory na využívanie výpočtovej techniky na vyučovaní. Slovenskí študenti okrem toho pridali aj prehľad o systéme vyučovania v Cisco Academy a o úspechoch našej školy v národnom ale aj medzinárodnom aspekte.

Program stretnutia bol veľmi pestrý a zaujímavý. Okrem pracovných aktivít, workshopu a seminára sa účastníci venovali aj poznávaniu kultúrnych, historických a prírodných zaujímavostí tejto nádhernej krajiny. Videli sme impozantné historické monumenty Dolmabahce palace, Galata tower, Hagia Sophia, Blue mosque, Basilica Cistern, Maiden´s tower a veľa ďalších. Organizátori celé stretnutie perfektne zvládli aj napriek ťažkostiam, ktoré doprava v 15-miliónovom meste prináša. Posledný deň stretnutia patril vyhodnoteniu projektových aktivít počas celého trvania projektu a s radosťou sme skonštatovali, že projekt nadmieru splnil všetky očakávania a ciele, ktoré boli v prihláške stanovené.

K úspešnému uskutočneniu tohto projektového stretnutia prispela výborná spolupráca s Národnou agentúrou Programu celoživotného vzdelávania, podpora vedenia našej školy a v rozhodujúcej miere finančný príspevok Európskej únie.

Handlová, 31. 05. 2011

Ing. Mária Beňušová
koordinátorka projektu

Návšteva žiakov a učiteľov SOŠ Handlová v Írsku