Hlavná stránka Úspechy študentov

Otvárame pomaturitné štúdium pre školský rok 2016/2017

Kritériá prijatia na štúdium pre školský rok 2016/2017

pre pomaturitné kvalifikačné štúdium – študijný odbor 6851 N sociálno-právna činnosť

Počet tried a žiakov pre šk. rok 2016/2017: 1 trieda pomaturitného štúdia

Minimálny počet žiakov v triede 17, maximálny počet žiakov v triede 31.

Ak v septembri 2016 nenastúpi do triedy minimálny počet žiakov 17, trieda sa, zruší. Ak počas štúdia počet žiakov v triede klesne pod 17, títo žiaci budú preradení do externej formy štúdia.

Podmienky prijatia žiaka:

Do uvedeného študijného odboru budú uchádzači prijatí formou výberového konania bez prijímacích skúšok. Vo výberovom konaní sa posudzujú výsledky dosiahnuté počas štúdia na SŠ.

1. Zdravotná spôsobilosť pre daný odbor potvrdená lekárom v prihláške na štúdium.
  2. Odovzdanie vyplnenej prihlášky na štúdium: 1. termín do 31. mája 2016, 2. termín do 31. júla 2016
  3. Uchádzač má úspešne ukončené štúdium v študijnom odbore maturitnou skúškou, overenú fotokópiu maturitného vysvedčenia je povinný doručiť dodatočne, najneskôr do 30. júna 2016.
  4. Splnenie kritérií prijímacieho konania do prvého ročníka štúdia, na základe ktorých prijímacia komisia SOŠ v Handlovej posudzuje vedomostný potenciál žiaka.

Ak sa na pomaturitné štúdium prihlási viac uchádzačov ako je plánovaný počet, o celkovom poradí rozhodne lepšia výsledná priemerná známka z predmetov z koncoročného vysvedčenia za prvé tri ročníky štúdia študijného odboru.

Handlová, 30. apríl 2016

Mgr. Jozef Barborka