pozývame Vás na rodičovské združenia, ktoré sa uskutočnia v termíne
    od 9.12. do 13.12.2019.

Presný termín pre jednotlivé triedy upresní triedny učiteľ.

• V mesiaci november v rámci kariérového poradenstva sa uskutočnili nasledovné akcie

• GAUDEAMUS – NITRA 5. 11. 2019
      Európsky veľtrh pomaturitného a celoživotného vzdelávania sa uskutočnil 5. – 6. 11. 2019. Ľudia v stánkoch škôl boli pripravení našim žiakom odpovedať na ich otázky. Študenti a absolventi VŠ sa radi podelili so svojimi skúsenosťami. VŠ na prednáškach predstavili od ponuky odborov, cez možnosti ubytovania až po mimoškolské aktivity. Čítať ďalej...
    • Odborná stáž projektu Erasmus + KA1 v Írskom meste Cork
      "Medzinárodné mobility – nástroj získavania odborných skúseností"

V termíne od 13. 10. – 26. 10. 2019 dostali vo výberovom konaní vybraní 8 žiaci 4. A triedy a 4 žiaci 3. A triedy odboru bilingválna obchodná akadémia možnosť rozšíriť si svoje teoretické, praktické odborné a najmä jazykové skúsenosti priamo na rôznych prevádzkach v druhom najväčšom írskom meste Cork, či prímestských častiach Ballincollig a Bishopstown. Väčšina žiakov pracovala pre spoločnosti, ktorých primárnym cieľom nebolo vykazovať zisk, ale ziskom z priameho predaja charitatívnym spôsobom podporiť určitú skupinu znevýhodnených ľudí. O akú konkrétnu skupinu ľudí sa jedná sa môže každý záujemca dozvedieť priamo z názvu prevádzky, alebo z propagačného materiálu umiestneného v jej vnútorných priestoroch.

Zlatá dekáda študentov Cisco Academy Handlova, SOŠ Handlová

V súťaži Networking Academy Games – NAG majú študenti medzinárodného vzdelávacieho programu Cisco NetAcad možnosť porovnať sa s rovesníkmi, ale aj s vysokoškolákmi z celého Slovenska. Tento rok sa národné kolo konalo na TU Košice a naši študenti vyhrali obe stredoškolské kategórie, teda aj tímovú súťaž, aj súťaž jednotlivcov. Tým sme zavŕšili desať rokov nepretržitých víťazstiev študentov Cisco Academy Handlova.

Na tomto základe sa chceme ďalej rozvíjať. Preto sme sa zapojili do národného projektu IT akadémia kde sme získali najvyššiu formu partnerstva. SOŠ Handlová bude v rámci IT akadémie vybavená vedeckým laboratóriom a učitelia prírodovedných a informatických predmetov sa už pripravujú na niekoľko mesiacov až rokov štúdia a praktických cvičení.

Zvýšime tak úroveň vyučovania matematiky, fyziky, programovania aj počítačových sietí, zavedieme úplne nový predmet IoT (Internet of Things). To všetko hlavne pre nový odbor 2561 M informačné a sieťové technológie.

Cieľom je ponúknuť už terajším deviatakom a potom ich nasledovníkom nové možnosti štúdia na SOŠ Handlová s perspektívou ďalšieho vzdelávania na VŠ, alebo uplatnenia sa na trhu práce v oblasti IKT. V spolupráci so ZŠ budeme vyhľadávať a vzdelávať talenty. Ide nám hlavne o deti ktoré sa na počítačoch nielen hrajú, ale aj vzdelávajú a niečo sa snažia tvoriť.

Verifikácia je možná na: http://netacad.sk/podujatia/nag2017/vysledky

Handlová 28.6.2017