pozývame Vás na rodičovské združenia, ktoré sa uskutočnia v termíne
    od 9.12. do 13.12.2019.

Presný termín pre jednotlivé triedy upresní triedny učiteľ.

• V mesiaci november v rámci kariérového poradenstva sa uskutočnili nasledovné akcie

• GAUDEAMUS – NITRA 5. 11. 2019
      Európsky veľtrh pomaturitného a celoživotného vzdelávania sa uskutočnil 5. – 6. 11. 2019. Ľudia v stánkoch škôl boli pripravení našim žiakom odpovedať na ich otázky. Študenti a absolventi VŠ sa radi podelili so svojimi skúsenosťami. VŠ na prednáškach predstavili od ponuky odborov, cez možnosti ubytovania až po mimoškolské aktivity. Čítať ďalej...
    • Odborná stáž projektu Erasmus + KA1 v Írskom meste Cork
      "Medzinárodné mobility – nástroj získavania odborných skúseností"

V termíne od 13. 10. – 26. 10. 2019 dostali vo výberovom konaní vybraní 8 žiaci 4. A triedy a 4 žiaci 3. A triedy odboru bilingválna obchodná akadémia možnosť rozšíriť si svoje teoretické, praktické odborné a najmä jazykové skúsenosti priamo na rôznych prevádzkach v druhom najväčšom írskom meste Cork, či prímestských častiach Ballincollig a Bishopstown. Väčšina žiakov pracovala pre spoločnosti, ktorých primárnym cieľom nebolo vykazovať zisk, ale ziskom z priameho predaja charitatívnym spôsobom podporiť určitú skupinu znevýhodnených ľudí. O akú konkrétnu skupinu ľudí sa jedná sa môže každý záujemca dozvedieť priamo z názvu prevádzky, alebo z propagačného materiálu umiestneného v jej vnútorných priestoroch.

Predstavenie centra odborného vzdelávania a prípravy v elektrotechnike
na Strednej odbornej škole v Handlovej

Strednej odbornej škole v Handlovej bolo 12. februára 2016 vydané rozhodnutie o možnosti používať označenie strednej odbornej školy „Centrum odborného vzdelávania a prípravy v elektrotechnike“. Zámerom vytváraných centier je koncentrovať výučbu jednotlivých študijných a učebných odborov do škôl, ktoré majú vysokú úroveň technickej, materiálnej a personálnej vybavenosti a sú schopné aktuálne reagovať na požiadavky trhu práce.

Toto rozhodnutie, ktoré bolo vydané Slovenskou obchodnou a priemyselnou komorou na dobu určitú do 11.2.2021, vytvára ďalšie predpoklady pre účinnejšiu spoluprácu so zamestnávateľmi. Preto sa Stredná odborná škola v Handlovej rozhodla predstaviť zriadené centrum významným zamestnávateľom v regióne Horná Nitra. Stretnutia sa zúčastnili zástupcovia firiem Scheuch s.r.o. Alojz Valchovník, GeWiS Slovakia s.r.o. Ing. Zuzana Schlossárová, Nestlé Slovensko s.r.o. Ing. Lenka Ilčíková a Ing. Marek Pistovčák, Hornonitrianske bane Prievidza a.s. Mgr. Anna Oravcová a Mgr. Mária Kurciniková a v zastúpení sa prezentovala aj firma EstaPlus s.r.o.

Pozvaní boli aj riaditelia a výchovní poradcovia základných škôl v Handlovej a okolí a Mgr. Jaroslava Maslíková za Školský úrad v Handlovej s cieľom zviditeľniť odborné vzdelávanie už na základných školách za podpory uvedených zamestnávateľov.

Súčasťou stretnutia bolo aj oboznámenie so systémom duálneho vzdelávania so zameraním na propagáciu duálneho vzdelávania na základných školách. Pracovná časť stretnutia sa zaoberala najmä možnosťami uplatnenia sa absolventov školy na trhu práce a prehodnotením spolupráce v oblasti technického vzdelávania na základných a stredných školách.

Účastníci pozitívne zhodnotili stretnutie a jednoznačne sa zhodli na ďalšej spolupráci v oblasti propagácie odborného vzdelávania už na základných školách. Pracovné stretnutie bolo ukončené prehliadkou technického vybavenia centra odborného vzdelávania a prípravy.

Plán činností Centra odborného vzdelávania a prípravy v stredných odborných školách na školský rok 2015/2016 pre elektrotechniku