• ZENIT v elektronike

Dňa 17.10.2019 sa konalo školské kolo súťaže ZENIT v elektronike. Súťaže sa zúčastnilo 10 súťažiacich v kategórii B – študenti 1. a 2. ročníka.

Súťažiaci po absolvovaní testu z elektroniky navrhovali plošný spoj podľa zadanej schémy elektronického obvodu. Tento návrh realizovali na PC pomocou programu EAGLE.

• Stáž grafikov vo Wrexhame

Šiesti študenti II. B triedy odboru grafik digitálnych a vyučujúca odborných informatických predmetov Ing. Alena Kubová sa v termíne od 13.10.2019 do 26.10.2019 zúčastnili v rámci projektu Erasmus+ KA1 dvojtýždňovej odbornej stáže na strednej škole Colleg Cambria vo Veľkej Británii. Program poskytol študentom výuku anglického jazyka a workshopy zamerané na odborné predmety.

• Mladý tvorca 2019

Začiatok novembra 2019 patril celoslovenskej výstave Mladý tvorca, ktorá sa uskutočnila v dňoch 5. - 6.11.2019 na výstavisku Agrokomplex - Výstavníctvo Nitra. Počas výstavy sme prezentovali najmä duálne vzdelávanie v študijnom odbore 2679 K mechanik – mechatronik, v ktorom škola pripravuje žiakov pre spoločnosti Brose Prievidza, spol. s r.o a GeWiS Slovakia s.r.o..

• Stredoškolák - Hrdina remesla 2019

V tradíciách treba pokračovať a aj tento rok sme sa zúčastnili výstavy Stredoškolák – hrdina remesla, ktorá sa uskutočnila v dňoch 24. - 25.10.2019. Išlo už v poradí o 21. ročník výstavy stredných škôl, ktorá sa pravidelne koná v areáli výstaviska Expo Center Trenčín pod záštitou Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR s podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja. Výstava vytvára ideálny priestor na propagáciu a priamu prezentáciu stredných odborných škôl a poskytuje žiakom základných škôl dôležité informácie o možnostiach ich ďalšieho štúdia.

• Školské kolo olympiády v anglickom jazyku v kategórii 2D

Dňa 12.11.2019 sa uskutočnilo školské kolo olympiády v anglickom jazyku v kategórii 2D. Celkovo sa zúčastnilo 18 študentov z rôznych tried našej školy. Priebeh olympiády bol bezproblémový, študenti usilovne plnili zadania.

Na prvom mieste sa umiestnil Peter Šovčík zo 4.E, ktorý bude našu školu reprezentovať v okresnom kole v januári. Na druhom mieste sa umiestnil Boris Kupka z 2.D a na treťom mieste skončil Adam Šaray zo 4.E. Zvláštnu pochvalu si zaslúži aj Filip Štrba z 1.C, ktorý predviedol skvelý výkon v ústnej časti olympiády.

Školský internát

NÁZOV: Školský internát, Lipová 8,Handlová ako súčasť SOŠ, Lipová 8,Handlová

KONTAKT:

telefón: sekretariát 046/ 5121912
zborovňa vychovávateľov: 046/5121940

ŠKOLSKÝ INTERNÁT je školské zariadenie poskytujúce výchovno-vzdelávaciu starostlivosť v čase mimo vyučovania, ubytovanie a stravovanie žiakom stredných škôl.

UBYTOVANIE
O ubytovanie v školskom internáte môže požiadať zákonný zástupca žiaka alebo 18 ročný žiak.
Poplatok za čiastočnú úhradu nákladov na ubytovanie je 22 € /mesiac.
Kapacita internátu je 40 lôžok. Žiaci sú ubytovaní v 2-posteľových izbách.

STRAVOVANIE
Stravovanie zabezpečuje školská jedáleň, jedlo sa podáva 3x denne.
Stravná jednotka je 4,15 € /deň (raňajky + desiata - 1,19€, obed - 1,56€, večera + olovrant - 1,40€).
Vybavenie kuchyniek v ŠI: chladničky s mraziacou schránkou, elektrický sporák, dvojplatnička, mikrovlnná rúra, varné kanvice, minirúra.

VÝCHOVNO-VZDELÁVACIA ČINNOSŤ
Výchovno–vzdelávacia činnosť sa realizuje podľa Výchovného programu školského internátu. Zabezpečujú ju 3 vychovávateľky.
Žiaci majú k dispozícii spoločenské miestnosti s LCD televízorom, DVD prehrávač, knižnicu s internetovým klubom a školské športové zariadenia: telocvičňu, posilňovňu a ihriská

ŠKOLSKÝ PORIADOK ŠKOLSKÉHO INTERNÁTU
Obsahuje: práva a povinnosti žiakov, bezpečnostné, zdravotné a hygienické pravidlá, režim dňa, zásady udeľovania výchovných opatrení.

PEDAGOGICKÍ ZAMESTNANCI ŠKOLSKÉHO INTERNÁTU
Mgr. Darina Červenáková – vychovávateľka