pozývame Vás na rodičovské združenia, ktoré sa uskutočnia v termíne
    od 9.12. do 13.12.2019.

Presný termín pre jednotlivé triedy upresní triedny učiteľ.

• V mesiaci november v rámci kariérového poradenstva sa uskutočnili nasledovné akcie

• GAUDEAMUS – NITRA 5. 11. 2019
      Európsky veľtrh pomaturitného a celoživotného vzdelávania sa uskutočnil 5. – 6. 11. 2019. Ľudia v stánkoch škôl boli pripravení našim žiakom odpovedať na ich otázky. Študenti a absolventi VŠ sa radi podelili so svojimi skúsenosťami. VŠ na prednáškach predstavili od ponuky odborov, cez možnosti ubytovania až po mimoškolské aktivity. Čítať ďalej...
    • Odborná stáž projektu Erasmus + KA1 v Írskom meste Cork
      "Medzinárodné mobility – nástroj získavania odborných skúseností"

V termíne od 13. 10. – 26. 10. 2019 dostali vo výberovom konaní vybraní 8 žiaci 4. A triedy a 4 žiaci 3. A triedy odboru bilingválna obchodná akadémia možnosť rozšíriť si svoje teoretické, praktické odborné a najmä jazykové skúsenosti priamo na rôznych prevádzkach v druhom najväčšom írskom meste Cork, či prímestských častiach Ballincollig a Bishopstown. Väčšina žiakov pracovala pre spoločnosti, ktorých primárnym cieľom nebolo vykazovať zisk, ale ziskom z priameho predaja charitatívnym spôsobom podporiť určitú skupinu znevýhodnených ľudí. O akú konkrétnu skupinu ľudí sa jedná sa môže každý záujemca dozvedieť priamo z názvu prevádzky, alebo z propagačného materiálu umiestneného v jej vnútorných priestoroch.

Školský internát

NÁZOV: Školský internát, Lipová 8,Handlová ako súčasť SOŠ, Lipová 8,Handlová

KONTAKT:

telefón: sekretariát 046/ 5121912
zborovňa vychovávateľov: 046/5121940

ŠKOLSKÝ INTERNÁT je školské zariadenie poskytujúce výchovno-vzdelávaciu starostlivosť v čase mimo vyučovania, ubytovanie a stravovanie žiakom stredných škôl.

UBYTOVANIE
O ubytovanie v školskom internáte môže požiadať zákonný zástupca žiaka alebo 18 ročný žiak.
Poplatok za čiastočnú úhradu nákladov na ubytovanie je 22 € /mesiac.
Kapacita internátu je 40 lôžok. Žiaci sú ubytovaní v 2-posteľových izbách.

STRAVOVANIE
Stravovanie zabezpečuje školská jedáleň, jedlo sa podáva 3x denne.
Stravná jednotka je 4,15 € /deň (raňajky + desiata - 1,19€, obed - 1,56€, večera + olovrant - 1,40€).
Vybavenie kuchyniek v ŠI: chladničky s mraziacou schránkou, elektrický sporák, dvojplatnička, mikrovlnná rúra, varné kanvice, minirúra.

VÝCHOVNO-VZDELÁVACIA ČINNOSŤ
Výchovno–vzdelávacia činnosť sa realizuje podľa Výchovného programu školského internátu. Zabezpečujú ju 3 vychovávateľky.
Žiaci majú k dispozícii spoločenské miestnosti s LCD televízorom, DVD prehrávač, knižnicu s internetovým klubom a školské športové zariadenia: telocvičňu, posilňovňu a ihriská

ŠKOLSKÝ PORIADOK ŠKOLSKÉHO INTERNÁTU
Obsahuje: práva a povinnosti žiakov, bezpečnostné, zdravotné a hygienické pravidlá, režim dňa, zásady udeľovania výchovných opatrení.

PEDAGOGICKÍ ZAMESTNANCI ŠKOLSKÉHO INTERNÁTU
Mgr. Darina Červenáková – vychovávateľka