Hlavná stránka Recepcia v hoteli Sheraton

SOŠ Handlová naďalej úspešne napomáha rozvoju programu Cisco Networking Academy

Dňa 14. novembra 2013 sa uskutočnila slávnostná recepcia pri príležitostí oslávenia 15. výročia pôsobenia spoločnosti Cisco na Slovensku a medzinárodného vzdelávacieho programu sieťových akadémií Cisco Networking Academy. Recepcia sa uskutočnila v hoteli Sheraton Bratislava. Počas nej boli prezentované výsledky spolupráce súkromného a verejného sektora v oblasti informačných technológií. Pri príležitostí 15. výročia boli ocenení pedagógovia, lektori a osobnosti, ktoré prispeli k rozvoju programu na Slovensku. Medzi pozvanými boli aj riaditeľ SOŠ Handlová Jozef Barborka, inštruktor Cisco Academy Handlova Ján Krausko, študenti Strednej odbornej školy Handlová Monika Mjartan a Martin Tonhauzer, ktorí boli pozvaní ako jediní študenti zo Slovenska.

Záštitu nad oceňovaním prevzal predseda Slovenskej republiky Róbert Fico, ktorý vyzdvihol prínos programu k rozvoju vzdelávania a podpore pracovných miest v segmente informačné a komunikačné technológie. Ocenenie si následne prevzali z rúk ministra školstva Dušana Čaploviča a generálneho riaditeľa spoločnosti Cisco Slovensko Marcela Rebroša. Medzi ocenenými nechýbal ani Ing. Ján Krausko za výnimočný prínos k rozvoju programu Cisco Networking Academy na Slovensku.

Na margo spolupráce na programe sa vyjadril aj minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Dušan Čaplovič: "Sieťový akademický program Cisco Networking Academy má budúcnosť aj do ďalších rokov, pretože Slovensko, a nielen Slovensko, ale aj Európa, potrebuje takýchto odborníkov čoraz viac a pevne verím, že mladí ľudia sa vydajú touto cestou a nájdu odvahu ďalej pokračovať v tejto oblasti a byť aj úspešní."