Hlavná stránka NAG 2012

Študentov SOŠ Handlová preverí konkurencia z celého Slovenska

Stredné aj vysoké školy z celej republiky budú súperiť 26. marca v laboratóriách počítačových sietí Technickej univerzity Košice. Dôvodom bude prestížna súťaž slovenskej sieťarskej komunity NAG 2012 (Networking Academy Games).

Ide o súťaž v informačných a komunikačných technológiách so zameraním na počítačové siete v rozsahu 4 semestrov úrovne CCNA, ktorá má teoretickú aj praktickú časť. Handlovú bude reprezentovať aj tento rok silná a početná výprava, ktorá zasiahne do situácie vo všetkých kategóriách. Do Košíc už v nedeľu 25. marca odcestuje deväť študentov medzinárodného vzdelávacieho programu NetAcad (Networking Academy, Sieťové akadémie Cisco). Z toho osem z odboru mechanik počítačových sietí a jeden z technického lýcea. K najväčším oporám handlovského tímu patria sieťari Jozef Pochyba a Roman Stejskal, vlaňajší víťazi národného kola na FIIT STU Bratislava a bronzoví na medzinárodnom kole NAG 2011 v Bukurešti. V Košiciach budú naši chlapci súťažiť v takomto zložení:

Stredoškolské kategórie HS3 trojčlenných tímov do 21 rokov:

Tím č.1 – Jozef Pochyba, Roman Stejskal, Matúš Krajčík
Tím č.2 – Viliam Letavay, Ľuboš Čulák, Jakub Pullman

Zmiešané kategórie jednotlivcov vysokoškolákov a stredoškolákov do 26 rokov:

Kategória UNI – Patrik Niebur, Patrik Burian

Kategória simulačného programu PT – Jozef Pochyba, Samuel Šlenker

Do inej medzinárodnej súťaže Cisco NetRiders IT Skills v rozsahu dvoch semestrov úrovne CCNA nominujeme aj dievča, študentku odboru mechanik počítačových sietí Luciu Nechalovú.

Všetkým našim reprezentantom prajeme veľa šťastia v mimoriadne ťažkom konkurenčnom prostredí gymnázií, stredných odborných škôl a technických univerzít z celého Slovenska.

13. marec 2012

Ján Krausko