Hlavná stránka NAG 2013

Ďalší výnimočný úspech študentov SOŠ Handlová v národnom kole súťaže NAG

1. a 5. miesto chlapcov a 20. miesto dievčat v stredoškolskej kategórii trojčlenných tímov, 2. miesto v kategórii UNI, 3. miesto v kategórii vzdelávacie video a 4. miesto v kategórii PT. To je v skratke zhrnutie našej mimoriadne úspešnej účasti na tejto prestížnej súťaži.

Výsledkové listiny pre všetky kategórie nájdete na stránke: http://netacad.sk/nag2013/vysledky

Podrobnosti o súťaži v skratke:

Dňa 29. 4. 2013 sa v priestoroch Technickej univerzity Košice konalo národné kolo v poradí už 8. ročníka súťaže Networking Academy Games. Táto súťaž je najprestížnejšou exhibíciou študentov sieťového akademického programu Cisco Networking Academy na Slovensku.

Súťaž NAG 2013 bola organizovaná inštruktorskými tréningovými centrami našich technických univerzít - ŽU, STU a TUKE pod záštitou spoločnosti Cisco Systems Slovakia. Národné kolo súťaže prebiehalo v troch kategóriách: UNI (súťaž jednotlivcov zo stredných a vysokých škôl, riešenie úloh na reálnych sieťových komponentoch), PT (súťaž jednotlivcov zo stredných a vysokých škôl, riešenie úloh v simulačnom nástroji Packet Tracer) a HS3 (súťaž trojčlenných tímov zo stredných škôl). Kategórie UNI a PT sa vyhodnocovali súhrnne (bez triedenia účastníkov na študentov stredných a vysokých škôl) aj v oddelených rebríčkoch pre stredoškolákov a vysokoškolákov.

SOŠ Handlová zaznamenala ešte jeden mimoriadny úspech na pôde TU Košice. Ako jediná škola na Slovensku sme do súťaže postavili aj čisto dievčenský trojčlenný tím. V oblasti IT je to veľmi aktuálna snaha zapojiť dievčatá viac do štúdia informačných technológií.

Ján Krausko

Posledná úprava Utorok, 28 Október 2014 20:24