Hlavná stránka Leonardo da Vinci

Projekty Leonardo

Pracovný pobyt študentov v českej Plzni

Projekt Leonardo da Vinci

Na prelome apríla a mája 2012 sa uskutočnila stáž vybraných 10 študentov druhého a tretieho ročníka študijných odborov v SOU elektrotechnickom v Plzni. Stáž sa uskutočnila v rámci programu Leonardo da Vinci – Mobility žiakov v počiatočnej odbornej príprave. Okrem pracovných povinností študenti poznali aj historické centrum mesta, jeho okolie, kultúrne a prírodné zaujímavosti. Počas víkendu navštívili aj hlavné mesto ČR Prahu a kúpeľné mestá Karlove Vary a Mariánske Lázně. Zdokonalili sa v komunikačnej a odbornej angličtine, získali základy českého jazyka.

Základné informácie o projekte:

názov projektu: Aspekty odborného poradenstva v oblasti digitálnych technológií

ciele projektu: Získať praktické skúsenosti s obsluhou, ovládaním a technickými parametrami digitálnej techniky ale aj ekonomickou, environmentálnou a psychologickou stránkou odborného poradenstva. Spoznať kultúrne, spoločenské a historické fakty, zvyky navštívenej krajiny. Zlepšiť jazykové kompetencie.

partneri projektu: Model High School of Mathematics Academician Kiril Popov, Plovdiv, Bulharsko Střední odborné učilišťě elektrotechnické , Plzeň, Česká republika

schválený grant: 22 966 €

termín stáže: 25.3. 2012 – 7.4. 2012 Plovdiv
22.4. 2012 – 5.5. 2012 Plzeň

počet účastníkov v turnuse: 8 žiakov (Plovdiv) a 10 žiakov (Plzeň) so študijným odborom mechanik počítačových sietí, technické lýceum a grafik digitálnych médií

pedagogický dozor: v každom turnuse dvaja učitelia

Projekty Leonardo da Vinci sa osvedčili ako veľmi úspešné a majú veľkú pridanú hodnotu pre žiakov aj učiteľov, pretože im umožňujú zvyšovať si svoju kvalifikáciu a tým sa stať atraktívnejším na európskom trhu práce.

Posledná úprava Nedeľa, 09 November 2014 05:16