Hlavná stránka Leonardo da Vinci

Pracovný pobyt pedagógov SOŠ Handlová v českej Plzni

Projekt Leonardo da Vinci

Stredná odborná škola Handlová znovu uspela v programe Leonardo da Vinci – Mobility - Inovácie vzdelávacích programov pre európsky pracovný trh, ktorý je pokračovaním série predchádzajúcich projektov a jeho hlavným cieľom je inovovať obsah a metódy vzdelávania v súčasných vzdelávacích programoch SOŠ Handlová tak, aby sa zvýšila uplatniteľnosť našich absolventov na trhu práce nielen v Slovenskej ale aj v Českej republike, znížila sa nezamestnanosť regiónu Hornej Nitry a vzrástol kredit a dosah školy v Trenčianskom kraji.

Predložený projekt odbornej stáže učiteľov pružne reaguje na novo vznikajúce potreby kvalitnej a odbornej práce, na prepojenie vzdelávacej sféry so svetom práce a na rozvoj nielen odborných, ale aj sociálnych, komunikačných a interpersonálnych zručností žiakov v rámci európskej dimenzie.

Účastníkmi projektu boli učitelia, ktorí sa priamo podieľali na tvorbe školských vzdelávacích programov – manažment školy, garanti ŠkVP, vedúci predmetových komisií a učitelia, ktorí vytvárajú obsahovú náplň odborných predmetov v odboroch : mechanik počítačových sietí, grafik digitálnych médií, technické lýceum, podnikanie v remeslách a službách a bilingválna obchodná akadémia.

Projektu sa zúčastnilo 10 učiteľov v termíne 1.12. – 9.12. 2012. Partnerská škola SOUe Plzeň nám umožnila stretnutia so zamestnávateľmi plzeňského a pražského regiónu, so zamestnancami Úradu práce a pedagógmi Západočeskej univerzity. Veľmi podnetné a zaujímavé boli diskusie s predstaviteľmi Podnikateľského a inovačného centra v Plzni. Okrem pracovných záležitostí sme mali možnosť poznať aj historické a kultúrne zaujímavosti Plzne a jej okolia, pozreli sme si skvelý muzikál, a tiež hlavné mesto Českej republiky – Prahu. Projekty Leonardo sa stali neoddeliteľnou súčasťou vzdelávacieho procesu SOŠ Handlová, pretože majú nenahraditeľnú hodnotu nielen pre žiakov ale aj pre pedagógov a umožňujú im zvyšovať si svoju kvalifikáciu a tým sa stať atraktívnejším na európskom trhu práce.

Týmto vyslovujem aj poďakovanie partnerskej škole SOUe Plzeň za úspešnú realizáciu našich projektov.

Ing. Janka Dežerická
koordinátor projektu