Hlavná stránka Leonardo da Vinci

Projekty Leonardo

Mladí ekonómovia zo SOŠ Handlová vo Varne

Podnikanie je kľúčová kompetencia pre každého mladého človeka, ktorý má ambície byť v nejakej oblasti úspešný, kreatívny, sebavedomý, vzdelaný a rozhľadený. A práve dvojročný projekt v rámci celoživotného vzdelávania Leonardo da Vinci s názvom „Promote Youth Entrepreneurship“ má za cieľ nájsť vhodné postupy v oblasti podnikania medzi mladými ľuďmi a stimulovať ich podvedomie pre inovácie v tejto oblasti. Miestom tretieho projektového stretnutia partnerov z Walesu, Malty, Španielska, Poľska, Bulharska a Slovenska sa v dňoch 16. – 20. 10. 2013 stala Varna. V programe medzinárodného meetingu boli zaradené predovšetkým praktické skúsenosti úspešných mladých podnikateľov, ich biografie, odporúčania, prezentácie ich cestou podnikania až po súčasnosť.

Účastníci mali možnosť navštíviť partnerskú školu Odborné ekonomické gymnázium Dr. Ivana Bogorova, súkromnú vysokú školu Varna Open Univerzity a stretnúť sa aj s predstaviteľmi Obchodnej a priemyselnej komory vo Varne. Účastníci stretnutia mohli porovnať systém vzdelávania a prípravy mladých podnikateľov v ich materských krajinách a v Bulharsku, získať nové informácie a podnety. Výstupným produktom projektového stretnutia je sprievodca mladého podnikateľa, v ktorom sú zhrnuté najpotrebnejšie podnikateľské zručnosti, informácie a odporúčania v jednotlivých zúčastnených partnerských krajinách. Aj keď väčšina času patrila pracovným rokovaniam, navštívili sme aj zopár zaujímavých kultúrnych, historických a prírodných zaujímavostí. Očarilo nás nielen more, na ktoré sme mali z hotela výhľad, ale najmä milí a srdeční hostitelia.

Tento projekt je realizovaný s podporou Európskej komisie prostredníctvom Slovenskej akademickej asociácie pre medzinárodnú spoluprácu v Bratislave.

Handlová, 24. 10. 2013

Ing. Mária Beňušová