Hlavná stránka Fond mikroprojektov - program cezhraničnej spolupráce

Úvodné organizačné stretnutie v Handlovej

Stredná odborná škola Handlová sa prvýkrát zapojila do Programu cezhraničnej spolupráce SR - ČR a získala pre svoj projekt Škola bez hraníc – posilnenie cezhraničnej spolupráce v oblasti odborného vzdelávania finančné prostriedky z fondu mikroprojektov, ktorého správcom je Trenčiansky samosprávny kraj. Na projekte spolupracuje Stredná odborná škola so svojim cezhraničným partnerom Integrovanou strednou školou Sokolnice.

15. apríla sa uskutočnilo úvodné pracovné stretnutie, ktoré zároveň predstavuje jednu z prvých naplánovaných aktivít. Na stretnutí sa zúčastnili riaditelia oboch partnerských škôl – Mgr. Jozef Barborka (SOŠ Handlová) a Ing. Oldřich Životský (ISŠ Sokolnice), Ing. Eva Dařenová ako koordinátor ISŠ Sokolnice, Ing. Jozef Neuschl ako koordinátor SOŠ Handlová, Mgr. Patrícia Steinhüblová – projektový manažér, Dana Hricová ako finančný manažér. Stretnutie malo konštruktívny charakter, partneri sa dohodli na priebehu jednotlivých aktivít, na termíne ďalšieho pracovného stretnutia, ktoré sa uskutoční na pôde Integrovanej strednej školy v Sokolniciach a taktiež sa priblížili podmienky odborných stáži a ich aktivity, ktoré budú naplánované pre žiakov i učiteľov. Obaja partneri našli mnoho spoločných tém na aktivity v realizácií mikroprojektu.

Spracovala dňa: 18.4.2013

Mgr. Patrícia Steinhüblová