Hlavná stránka Fond mikroprojektov - program cezhraničnej spolupráce

Kritériá výberu žiakov do projektu s názvom
„Škola bez hraníc – posilnenie cezhraničnej spolupráce v oblasti odborného vzdelávania“

Odborná stáž je určená pre žiakov v učebných a študijných odboroch elektrotechnického zamerania:

a, SOŠ Handlová v študijných odboroch elektrotechnika, mechanik počítačových sietí, mechatronika
b, ISŠ Sokolnice v študijných (učebných) odboroch mechanik – elektrotechnik, elektrikár - silnoprúd

Podmienkou na absolvovanie stáže je splnenie nasledovných kritérií:

1. Prospech v odborných predmetoch - žiak nesmie mať na koncoročnom vysvedčení v školskom roku 2012/2013 priemerný prospech z odborných predmetov horší ako 2,7.
  2. Správanie – žiak sa správa v súlade so školským poriadkom a za posledný školský rok nedostal žiadne závažné výchovné opatrenie – pokarhanie riaditeľom školy alebo zníženú známku zo správania. K správaniu žiaka sa vyjadrí triedny učiteľ.
  3. Prezentácia - žiak vypracuje prezentáciu na tému „Obnoviteľné zdroje energie a ich využitie v praxi“ (zamerať sa najmä na fotovoltaickú elektráreň a slnečný kolektorový systém) v rozsahu 14 slidov.
  4. Odborná a jazyková príprava – žiak je povinný absolvovať odbornú a pred cestou na odbornú stáž aj základnú jazykovú prípravu v češtine a v slovenčine.
  • Prvou podmienkou pre účasť na projekte je splnenie kritérií 1, 2.
  • Druhou podmienkou je spracovanie prezentácie, pri ktorej sa bude hodnotiť jej odborný obsah - 15 bodov a vlastná prezentácia – 5 bodov a grafické spracovanie - 5 bodov.
  • Pri rovnosti bodov rozhodne lepší priemerný prospech z odborných predmetov na koncoročnom vysvedčení v školskom roku 2012/2013.
  • Určení majstri odborného výcviku, učitelia odbornej praxe a učitelia odborných predmetov v SOŠ Handlová vyberú najlepších žiakov, ktorí splnia pravidlá kritérií výberu.
  • Vybraní žiaci budú absolvovať odbornú a jazykovú prípravu na jednotlivých školách.
  • Výber žiakov sa uskutoční do 30. júna 2013

Za výber žiakov a dodržiavanie podmienok stanovených v kritériách budú zodpovední Ing. Ladislav Cingel a Ján Beránek.

Spracoval: Ing. Jozef Neuschl, dňa: 10.4.2013

Posledná úprava Nedeľa, 09 November 2014 05:02