Hlavná stránka Fond mikroprojektov - program cezhraničnej spolupráce

Pracovné stretnutie v ISŠ Sokolnice

Projekt "Škola bez hraníc – posilnenie cezhraničnej spolupráce v oblasti odborného vzdelávania" pokračoval ďalším pracovným stretnutím tentokrát na pôde Integrovanej strednej školy v Sokolniciach. Prehlbovanie spolupráce medzi cezhraničnými partnermi sa uskutočnilo 15.5.2013. Rady riadiaceho tímu posilnili aj učitelia odborných predmetov.

Na stretnutí boli prediskutované návrhy na aktivity a činnosti, ktoré by mohli byť naplánované počas odborných stáži. Išlo najmä o vybratie najvhodnejších námetov, ktoré pomôžu získať žiakom so Strednej odbornej školy nové vedomosti, poznatky od cezhraničného partnera v oblasti obnoviteľných zdrojov energie a naopak aby žiakom s Integrovanej strednej školy Sokolnice pomohli v prehĺbení a získaní praktických zručností. Odborné stáže by mali byť prospešné pre obe strany, tak aby si z nich žiaci odniesli čo najviac cenných skúseností v oblasti obnoviteľných zdrojov energie a posilnili sa vzájomné cezhraničné vzťahy. Problematiku medzi sebou rozanalyzovali učitelia odborných predmetov, ktorí sú súčasťou realizačného tímu. Spresnili sa kritéria výberu žiakov – poverení učitelia z oboch partnerských škôl zodpovedajú za výber žiakov a dodržanie podmienok stanovených v kritériách. Vymedzili sa kompetencie učiteľov zo Strednej odbornej školy v Handlovej a Integrovanej strednej školy Sokolnice. Plánovalo sa aj plnenie ďalších úloh a plnenie aktivít podľa harmonogramu. Obidve strany našli veľa spoločných tém na aktivity v realizácii mikroprojektu.

Na stretnutí panovala príjemná atmosféra.

Spracovala dňa: 17.5.2013 Mgr. Patrícia Steinhüblová, projektový manažér