Hlavná stránka Fond mikroprojektov - program cezhraničnej spolupráce

"TENTO MIKROPROJEKT JE SPOLUFINANCOVANÝ EURÓPSKOU ÚNIOU Z PROSTRIEDKOV
FONDU MIKROPROJEKTOV SPRAVOVANÉHO TRENČIANSKYM SAMOSPRÁVNYM KRAJOM"

Hranice prehĺbili vzťahy dvoch škôl - SOŠ Handlová a ISŠ Sokolnice

Odborná stáž naplnila očakávania a posilnila cezhraničnú spoluprácu s partnerskou školou ISŠ Sokolnice.

V utorok 17.9.2013 opustili priestory Strednej odbornej školy Handlová 6 študenti a dvaja pedagogickí zamestnanci, aby sa vybrali ďaleko za hranice a prehĺbili cezhraničnú spoluprácu s partnerskou školou, Integrovanou střední školou Sokolnice. Slovenskí i českí študenti zapojení do projektu "Škola bez hraníc – posilnenie cezhraničnej spolupráce v oblasti odborného vzdelávania" nastúpili na cestu utvárania nových priateľstiev, vzájomného spoznávania, odovzdávania vedomostí a spolupatričnosti.

V dňoch 17.9. – 19.9.2013 sa na pôde ISŠ Sokolnice zrealizovala jedna z hlavných aktivít projektu ,,Odborná stáž v ISŠ Sokolnice. Úvodný deň partnerov patril poznávaniu a zoznamovaniu. Slovenskú delegáciu privítala a s programom stáže oboznámila koordinátorka projektu Ing. Eva Dařenová, s informáciami o štruktúre školy, jej históriou a súčasných plánoch vystúpil riaditeľ školy Ing. Oldřich Životský.

Následne si študenti a pedagogickí zamestnanci prezreli zákutia školy, odborné pracoviská, zavítali do Sokolníc. Súčasťou stáže bolo spracovanie odborných tém z oblasti obnoviteľných zdrojov energie. Študenti utvorili medzinárodné pracovné skupiny, ktoré boli tvorené - 1 študent z SOŠ Handlová a 1 študent z ISŠ Sokolnice.

Ďalší deň patril rozpracovávaniu zadaných tém a prehlbovaniu vzájomných vzťahov, výmene skúsenosti z oblasti obnoviteľných zdrojov energie, zjednocovaniu terminológie, rozšíreniu teoretických znalostí. Partneri pripravili exkurziu do rozvodne Sokolnice, kde ich sprevádzal zodpovedný pracovník, ktorý ich oboznámil s vnútornými i vonkajšími priestormi rozvodne. Ukázal im rozdiely vo výzbroji 400kV, 220kV, 110kV a 22kV linky.

Súčasťou posledného dňa stáže bolo spoločné odprezentovanie výsledkov a prác žiakov z oboch strán hranice. Posledné slovo patrilo pánovi riaditeľovi Ing. Oldřichovi Životskému, ktorý zhodnotil celú trojdňovú stáž. V poobedňajších hodinách už čakal na slovenskú výpravu návrat domov a rozlúčenie s naším partnerom.

Už sa tešíme na ďalšie spoločné stretnutie a druhú odbornú stáž, ktorá sa uskutoční na pôde Strednej odbornej školy Handlová.

Spracovala: Mgr. Patrícia Steinhüblová

fotogaléria