Hlavná stránka Fond mikroprojektov - program cezhraničnej spolupráce

Odborný seminár

Jednou z nosných aktivít projektu "Škola bez hraníc – posilnenie cezhraničnej spolupráce v oblasti odborného vzdelávania" bol Odborný seminár, určený pre učiteľov odborných predmetov a majstrov odborného výcviku. Odborný seminár nám zároveň predznamenal pomaličky sa blížiaci koniec projektu, ktorý sa dostáva aj keď len symbolicky na koniec svojej cesty. Spolupráca bude aj naďalej pokračovať.

Aktivita sa uskutočnila 27.2.2014 za účasti riadiaceho tímu projektu a žiakov Strednej odbornej školy v Handlovej, ktorí boli do projektových aktivít zapojení. Práve oni mali za úlohu prezentovať prostredníctvom pripravenej prezentácie doterajšie výstupy a čiastočné výsledky projektu. Oboznámili účastníkov seminára o vytvorených študijných materiáloch a skúsenostiach, ktoré nadobudli počas odborných stáží a o prínose projektu pre nich. V prezentácii odzneli časti venované technologickým zariadeniam, ktoré boli v rámci projektu zakúpené ako vyučovacie pomôcky do odbornej učebne so zameraním na obnoviteľné zdroje energie. Venovali sa Fotovoltaickej elektrárni a termickému kolektorovému systému, ich fungovaniu, z čoho pozostávajú a na akom princípe fungujú pričom sami tieto zariadenia mohli vidieť, klásť otázky, ktoré ich zaujímali. Vymenili sa pozície medzi žiakmi, učiteľmi a majstrami, ktorí sa tentokrát dostali do pozície počúvajúcich, tých ktorí sa vzdelávali a zároveň pýtali. Žiaci boli tými, ktorí vysvetľovali.

Okrem toho boli učitelia odborných predmetov a majstri odborného výcviku oboznámení o zdrojoch financovania projektu z Európskej únie, štátneho rozpočtu Slovenskej republiky a vlastných zdrojoch, ktoré prostredníctvom spolufinancovania zabezpečuje Trenčiansky samosprávny kraj.

Spracovala: Mgr. Patrícia Steinhüblová, projektový manažér