Hlavná stránka Úspechy študentov

Olympiády v cudzích jazykoch

Krajské kolo olympiády v ruskom jazyku

Dňa 20.3. 2013 sa na Obchodnej akadémii v Ilave konalo Krajské kolo olympiády v ruskom jazyku. Našu školu reprezentovali dvaja študenti :

Lukáš Gašpar z 3.F triedy, ktorý obsadil v kategórii B2 pekné tretie miesto a
Kyrylo Chumak zo 4.B triedy, ktorý rovnako obsadil v kategórii B3 pekné tretie miesto.

Obom úspešným študentom blahoželáme a prajeme mnoho úspechov v ďalších súťažiach. Za prípravu študentov na školské aj krajské kolo olympiády ďakujeme Mgr. Eve Labanczovej a za sprevádzanie študentov počas súťaže Ing. Jane Krchňákovej.

PaedDr. Andrea Polerecká

Obvodné kolá olympiád v anglickom a nemeckom jazyku

Dňa 16.1. 2013 sa na Gymnáziu VBN v Prievidzi konalo Obvodné kolo olympiády v anglickom jazyku. Roman Stejskal študent 4.C triedy úspešne reprezentoval našu školu a umiestnil sa na druhom mieste. Úspešnému študentovi blahoželáme. Za prípravu študenta na Obvodné kolo ďakujem Mgr. Petrovi Fabianovi a Mgr. Viere Dobiášovej patrí poďakovanie za sprevádzanie študenta.

Dňa 23. 1. 2013 sa konalo Obvodné kolo olympiády v nemeckom jazyku. Študent Tomáš Dutko z 3.D triedy sa umiestnil v kategórii 2D na druhom mieste a Veronika Slobodová zo 4.A triedy v kategórii 2B na šiestom mieste. Našim úspešným študentom blahoželáme. Za prípravu študentov na Obvodné kolo ďakujem Mgr. Henriete Svitekovej a Mgr. Kataríne Štefkovej, ktorej patrí rovnako aj poďakovanie za sprevádzanie študentov počas trvania súťaže.

Krajské kolo olympiády v anglickom jazyku

Dňa 11. 2. 2013 sa na Gymnáziu Ľ. Štúra v Trenčíne konalo Krajské kolo olympiády v anglickom jazyku. Naša škola mala premiéru v kategórii 2C1 - pre študentov bilingválneho odboru . Súťaže sa zúčastnil víťaz nášho školského kola Patrick Hrdý študent 1.L triedy a vo svojej kategórii obsadil pekné tretie miesto. Víťazovi blahoželáme za úspešnú reprezentáciu školy a dúfame, že po jeho počiatočnom úspechu budú nasledovať i ďalšie. Zároveň ďakujem Mgr. Petrovi Fabianovi, ktorý študenta sprevádzal počas súťaže a Ing. Janke Ivanovej, Ing. Martine Kovalčíkovej, Mgr. Viere Dobiášovej a Mgr. Marošovi Štorcelovi za prípravu študenta na školské i krajské kolo olympiády.

Školské kolo olympiády v ruskom jazyku

Dňa 13.2.2013 sa uskutočnilo školské kolo olympiády v ruskom jazyku. V kategórii B2 sa študenti umiestnili v tomto poradí:

1. Gašpar Lukáš 3.F
  2. Líšková Terézia 3.F
  3. Papranec Samuel 3.F

Víťaz školského kola Gašpar Lukáš z 3.F triedy postupuje do Krajského kola olympiády, ktoré sa bude konať dňa 20.3.2013 v Ilave. Víťazovi blahoželáme , za organizačnú prípravu školského kola a prípravu študenta na Krajské kolo ďakujem Mgr. Eve Labanczovej.
Našu školu bude na Krajskom kole olympiády v ruskom jazyku reprezentovať aj študent Kyrylo Chumak zo 4.B triedy, ktorý bude súťažiť v kategórii B3.

V Handlovej dňa 16.2.2013

PaedDr. Andrea Polerecká