Hlavná stránka Úspechy študentov

7.ročník súťaže robotov - Stopárov

V utorok, 24.3.2015 sa v Hraniciach (Morava) uskutočnil 7. ročník súťaže robotov - STOPÁROV.

Organizátorom bola Stredná priemyselná škola Hranice a súťažný tým JET RABBITS. Súťaž bola medzinárodná. Súťažili účastníci z Čiech, Poľska a Slovenska. Súťaže sa zúčastnilo 84 robotov.

Súťažné kategórie:

Stopár Základné školy- lego roboty
Stopár Základné školy - roboty s mikroprocesorom
Stopár Stredné školy – lego roboty
Stopár Stredné školy – roboty s mikroprocesorom
Stopár vysoké školy a učitelia

Našu školu a krúžok Mikroprocesorová technika reprezentovali študenti Marián Štefánik a Simon Bolfa v kategórií Stredné školy - roboty s mikroprocesorom. V tejto kategórií súťažilo 22 študentov.

V kategórií vysoké školy a učitelia súťažila Ing.Katarína Ďurčová.

Výsledky:

Kategória Stopár Stredné školy – roboty s mikroprocesorom

1.miesto robot Tiger Simon Bolfa 1.E

Kategória Stopár vysoké školy a učitelia

4.miesto robot Ellen Ing.Katarína Ďurčová

V súťaži Stopár mobilný robot musí prejsť dráhu vyznačenú čiernou páskou na bielom podklade. Dráhu treba prejsť za čo najkratší čas.

Mobilný robot obsahuje okrem iných častí mikroprocesor, ktorý sa vyučuje programovať na našej škole v odbore technické lýceum, elektrotechnika a mechatronika. Programuje sa v programovacom jazyku C.

Účasť na súťaži je pre všetkých zúčastnených veľmi poučná, inšpirujúca a povzbudzujúca z dôvodu výmeny informácií o konštukcií robotov, medzi jednotlivými súťažiacimi.
www.sps.hranet.cz/samelm
Handlová 26.3.2015