Hlavná stránka Úspechy študentov

Úspech študentov SOŠ Handlová v súťaži
Trenčiansky robotický deň

V stredu, 1. apríla 2015 v Trenčíne, na výstavisku Expo Center a.s., pod osobnou záštitou predsedu Trenčianskeho kraja Ing. Jaroslava Bašku a primátora mesta Trenčín Mgr. Richarda Rybnička, sa uskutočnil 10. ročník medzinárodnej prehliadky a súťaže robotov Trenčianske robotické dni.

Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky a organizátorom je Stredná odborná škola, Pod Sokolicami 14, v Trenčíne.

Trenčianskych robotických dní sa zúčastnilo 35 základných a stredných škôl z celého Slovenska a Čiech. Súťažiaci predstavili 98 robotov v 4 kategóriách.

Naša škola mala zastúpenie v kategórii Driver A. Súťaže sa zúčastnilo 41 robotov.

V silnej konkurencii naši študenti Martin Stotka a Andrej Mikula pod vedením Ing. Kataríny Ďurčovej dosiahli vynikajúce výsledky.

V kategórii Driver A získal:

1. miesto – cenu primátora mesta Trenčín Martin Stotka s robotom Cruiser a 2. miesto obsadil Andrej Mikula s robotom Razor.

Obidvaja sú študentmi 3.A triedy, odbor mechatronika.

V kategórií Skladačky súťažil Tomáš Hilkovič z 2.E s LEGO skladačkou Gravírovačka, jeho umiestnenie nebolo medzi prvými tromi miestami.

V celkovom hodnotení naša škola – Stredná odborná škola v Handlovej - obsadila I. a II. miesto.

Spomínané roboty boli postavené na krúžku Robotika (vedie Ing. Katarína Ďurčová a Ing.Mariana Chalmovská). Mobilný robot obsahuje okrem iných častí mikrokontroler ATMEL ATmega328, ktorý sa vyučuje programovať na našej škole v 3. a 4.roč. v odbore technické lýceum,elektrotechnika a mechatronika. Programuje sa v programovacom jazyku C.

Účasť na súťaži bola pre zúčastnených inšpirujúca a povzbudzujúca. Všetkým, ktorí našu školu reprezentovali, ďakujeme.